Startuoja pirmasis „Lietuvos laužaviečių žemėlapis“

Autorius: Data: 2011-04-16 , 11:41 Spausdinti

Atšilus orams nenumaldomai ateina iškylų metas – su saule, žole, grynu oru ir ant ugnies gaminamu maistu. Tačiau kur galima teisėtai prisiglausti gamtos paunksmėje ir susikurti laužą, tenka pasukti galvą.

Todėl sklandžiam ir legaliam iškylavimui užtikrinti pradeda veikti naujas laisvalaikio gamtoje pagalbininkas – internetinis viešųjų nemokamų Lietuvos laužaviečių žemėlapis www.laužavietės.lt.

Projekto iniciatorius – lietuvišką kečupą gaminanti bendrovė UAB „Suslavičius-Felix“. Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo neabejingos šalies tinkamai gamtos eksploatacijai organizacijos – Lietuvos savivaldybių asociacija, Valstybinių ir regioninių parkų ir rezervatų asociacija, Generalinė miškų urėdija.

„Džiaugiamės idėja suteikti galimybę žmonėms greitai ir patogiai viename puslapyje rasti viešas iškylų vietas. Tikriausiai sutiksite – reikėdavo daug ieškoti, norint rasti, kur atšilus orui paiškylauti. Užsibrėžėm tikslą išspręsti šią dilemą ir ėmėmės kurti pirmąjį elektroninį viešų laužaviečių Lietuvoje žemėlapį“, – teigia UAB „Suslavičius – Felix“ generalinis direktorius Darijus Taraila.

Pasak D. Tarailos, žemėlapyje bus talpinamos teisėtos viešos Lietuvos laužavietės, kuriose žmonės galės iškylauti nelaužydami jokių taisyklių. Lietuva yra unikali savo gamtos potencialu, tačiau didelė jos dalis yra neprieinama, nepritaikyta lankytojams, o kitą dalį sudaro privačios teritorijos. Teoriškai galima numanyti, kad yra daug viešų poilsinių, bet praktiškai žmonės nežino nė pusės jų, o į gerai žinomas, kuriose visada gausu žmonių, vykti nenori.

Anot projekto partnerės Lietuvos Savivaldybių asociacijos direktorės Romos Žakaitienės, žemėlapis labai naudingas tuo, kad žmonės galės patogiai rasti netoliese esančias laužavietes.

„Daugelis žmonių važiuodami į gamtą nežino, kurios viešos vietos yra legalios, kurios – sukurtos mėgėjiškai. Lietuvos savivaldybės noriai dalyvavo šiame projekte, kadangi žinodami apie viešąsias vietas gamtoje šalies gyventojai galės poilsiauti kur kas kokybiškiau ir saugiau,“ – sako LSA direktorė.

Laužaviečių žemėlapyje pateikiamas tikslus vietovių aprašas, nuotraukos, apsilankiusieji laužavietėse gali palikti savo atsiliepimus ir įvertinimus. Prie kiekvienos legalios iškylų vietos nurodomos koordinatės, kurios padės vietovę surasti GPS įrenginiu. Tie, kurie po ranka neturi kompiuterio, norimas laužavietes galės rasti mobilioje žemėlapio versijoje telefone. Gamtos pasiilgę žmonės vienu klavišo paspaudimu gaus visą informaciją apie norimo miesto ir rajono parkuose, miškuose, pievose ir paežerėse esančias laužavietes, kitą iškyloms reikalingą informaciją.

Naujajame žemėlapyje lankytojai jau dabar ras 150 Lietuvos viešųjų laužaviečių, jų registravimas vyks nenutrūkstamai – kiekvienas gali tapti puslapio bendraautoriumi ir pranešti apie žinomą laužavietę. Projekto partnerių pagalba patikrinus, ar ji tikrai vieša ir teisėta, informacija apie laužavietę bus įkelta į žemėlapį.

Visi poilsio gamtoje mėgėjai kviečiami jungtis ir į „Lietuvos laužavietės“ bendruomenę socialiniame tinkle „Facebook“.

Apie „Suslavičius – Felix“

UAB „Suslavičius – Felix“ pirmojo ir populiariausio kečupo Lietuvoje gamintoja. „Suslavičiaus“ kečupo gamybos patirtis kaupiama daugiau nei 15 metų. Atsižvegdama į lietuvių skonį ir jo kaitą įmonė siūlo didžiausią kečupų asortimentą visoje Lietuvoje. Bendrovė priklauso vienai iš didžiausių maisto pramonės grupių Šiaurės ir Rytų Europos šalyse „Orkla Foods AS“.

Daugiau informacijos: Laura Dabulytė, „Integrity PR“ vyr. projektų vadovė, tel. +370 610 22442, el. paštas laura@integrity.lt

Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Gamtosauga , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra