Startavo žygis žirgais prie Juodosios jūros

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugsėjo 8 d., trečiadienį, Senuosiuose Trakuose startavo projekto „2000 km istorijos“ žygis žirgais prie Juodosios jūros. Dešimt raitelių ant žemaitukų žirgų su lydinčia komanda leidosi į keturiasdešimties parų žygį per buvusias Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės žemes.
 
Iš Trakų Baltarusijos sienos link pasukę raiteliai Lietuvos teritorija keliaus dar tris dienas. Lietuvos–Baltarusijos sieną šalia Norviliškių numatyta kirsti šeštadienio rytą. Per dieną planuojama nujoti po 50 kilometrų.
 
„Žygis yra ekstremalus bei sudėtingas logistiškai. Keliaujant automobiliu ar kita važiuojamąja priemone, jeigu kelyje iškils kliūtis, apvažiuoti 20 ar 30 kilometrų nėra sudėtinga, šiuo atveju žirgui tai jau didelis papildomas krūvis, o ir stovyklavietės bet kur kurti negalima, nes arkliams reikia vandens bei pievos.
 
Kaip bebūtų, Juodąją jūrą pasieksim, laikykit už mus kumščius“, – sakė ekspedicijos vadovu tapęs aistringas keliautojas Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius.
 
Aplankydami kelias dešimtis istorinių objektų žygio dalyviai Vytauto Didžiojo keliais ketina prajoti Baltarusiją ir apytiksliai per 40 parų pasiekti Očakovo miestelį Ukrainoje. Filmavimo komanda fiksuos kelionės akimirkas, kurios vėliau guls į istorinį dokumentinį filmą.
 
Palinkėti sėkmės ir išlydėti raitelių į istorinį žygį atvyko ir užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė-Liauškienė, pažadėjusi padėti keliautojams, jei iškiltų problemų kitose šalyse.
 
Į Vytauto gimtinę išlydėti žygio dalyvių atvyko raitelių šeimos nariai bei draugai. Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos bendruomenės nariai raiteliams įteikė Vytauto Didžiojo gimtinės žemės.
 
Drąsiam iššūkiui pasiryžo 8 vyrai ir 2 moterys. Neprofesionalūs raiteliai joja žemaitukų veislės žirgais, kurie garsėja savo ištverme ir užsispyrimu. Istoriniai šaltiniai teigia, kad būtent tokiais arkliais jojo ir Vytautas Didysis.
 
www.lrt.lt
 
V. Kopūsto nuotr.
 
Nuotraukoje: Žygio idėjos sumanytojas ir vienas iš raitelių Giedrius Klimkevičius

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra