Stanley Balzekui jaunesniajam Čikagoje įteiktas aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimus – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“

Autorius: Data: 2019-10-14 , 13:58 Spausdinti

Stanley Balzekui jaunesniajam Čikagoje įteiktas aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimus – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“

lrkm.lrv.lt nuotr.

www.voruta.lt

Balzeko lietuvių kultūros muziejaus prezidentui, Lietuvos Respublikos garbės konsului JAV (Floridos valstijoje) Stanley Balzekui jaunesniajam Čikagoje įteiktas aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimus – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Žymus mecenatas apdovanotas už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką. Apdovanojimą įteikė Lietuvos Respublikos Generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius.

1966 metais Stanley Balzekas jaunesnysis įkūrė Balzeko lietuvių kultūros muziejų. Čikagoje muziejus veikia kaip nevyriausybinė organizacija. Tai didžiausia Lietuvos istorijai, kalbai, kultūrai, išeivijos JAV istorijai, lietuvių išeivijos bendruomenėms pasaulyje skirta institucija už Lietuvos ribų. Muziejaus veikla daugiausia orientuota į angliakalbį lankytoją, žinių apie Lietuvą JAV bendruomenėms sklaidą.  Jau 53 metus muziejaus įkūrėjas ir prezidentas Stanley Balzekas nepailstamai tiesia tiltus tarp lietuvių ir amerikiečių.

Muziejuje veikia nuolatinė Lietuvos istorijos ir kultūros ekspozicija, yra archyvai ir biblioteka, rengiami koncertai, filmų peržiūros, edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės, visuomenės susibūrimai,  organizuojamos teminės Lietuvos istorijos parodos. Muziejus bendradarbiauja su Lietuvos kultūros, švietimo ir akademinėmis institucijomis, taip pat JAV švietimo įstaigomis, rengia edukacines programas, taip pat kas dvejus metus organizuoja temines ekskursijas į Lietuvą. Muziejus priklauso JAV muziejų asociacijai, Ilinojaus valstijos  muziejaus asociacijai ir kitų kultūros organizacijų aljansams.  Šiuo metu yra apie 3000 aktyvių muziejaus draugų ir rėmėjų.

Kultūros ministerijos tradiciniai apdovanojimai „Nešk savo šviesą ir tikėk“ yra padėka už daugelio metų darbą kultūros ir meno srityje, už kūrybą ir jos sklaidą.

Lietuva - JAV Naujienos , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra