Stačiatikių bažnyčios vadovas atsakingoje tarnystėje linkėjo merui sėkmės

Autorius: Data: 2011-06-03 , 09:19 Spausdinti

Lietuvos stačiatikių bažnyčios vadovas Arkivyskupas Inokentijus su mandagumo vizitu apsilankė pas Vilniaus merą Artūrą Zuoką.

„Išreikštas jums pasitikėjimas vadovauti sostinei liudija apie jūsų profesionalumą ir mokėjimą spręsti sudėtingas miesto problemas. Iš visos širdies linkiu jums stiprios sveikatos ir palaimingos sėkmės jūsų atsakingoje tarnystėje Lietuvos sostinės ir jos gyventojų labui“, – sveikino merą stačiatikių bažnyčios vadovas.

Susitikime buvo aptartas religinių bendruomenių vaidmuo miesto gyvenime, bendradarbiavimo galimybės su Katalikų bažnyčia šeimos ir žmogiškųjų vertybių stiprinimo srityse. Pokalbyje buvo daug dėmesio skiriama socialinėms gyventojų problemoms.

„Šiame etape stengiuosi geriau susipažinti ir įsigilinti į socialines gyventojų problemas – tai mano rūpestis ir pareiga. Nors problemų nemažai, tačiau aukščiausio lygio valstybės pareigūnų geranoriškumas ir tolerancija įvairių religinių konfesijų tikinčiųjų atžvilgiu teikia vilties, kad bendromis pastangomis galime daug ką pakeisti“, – sakė Arkivyskupas Inokentijus.

Pasak svečio, jis pastebėjęs, jog Vilniaus mieste labai gera atmosfera. Arkivyskupą džiugina aktyvūs, išsilavinę, jauni žmonės, kurių optimizmas ir tikėjimas skatina ieškoti kelių ir būdų, kaip prisidėti prie įvairių visuomeninių projektų, įnešti savo indėlį kuriant gražesnį gyvenimą Vilniuje.

Susitikime taip pat buvo kalbama apie Vilniaus stačiatikių bažnyčiai priklausančius pastatus – kultūros paveldo objektus, apie jų tvarkymą ir saugojimą, apie galimybę, dalyvaujant valstybinėse programose, gauti paramą jų rekonstrukcijai ir remonto darbams.

Arkivyskupas pasidalino mintimis apie ketinimus Vilniuje steigti gailestingumo namus. „Tai būtų namai, teikiantys dvasinę pagalbą ligoniams, senyvo amžiaus žmonėms pasirengiant išėjimui į Amžinybę“, – sakė svečias.

Meras A. Zuokas palaikė stačiatikių bažnyčios vadovo idėją, pabrėždamas, kad Vilniaus miesto valdžia pasirengusi paremti visas miestui ir vilniečiams naudingas bendruomenės iniciatyvas.

„Tikiuosi, kad mūsų bendravimas suteiks man stiprybės ir pasitikėjimo savo jėgomis, o bendradarbiavimas duos gražių vaisių ir Bažnyčiai, ir tautai, ir mūsų miestui“, – sakė sostinės meras.

Lietuvoje stačiatikių tikėjimą išpažįsta apie 150 tūkst. gyventojų. Tai sudaro 4 proc. visų Lietuvos gyventojų. Šalyje yra 53 jų maldos namai.

Rinkodaros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Savickienė, Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius, tel. 211 23 36, el. p. vrt@vilnius.lt, http://www.facebook.com/vilnius.lt

Lietuva ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra