Spręsti europietiškai – reiškia spręsti taikiai

Autorius: Data: 2012-12-10 , 16:52 Spausdinti

Pirmadienis, 2012 m. gruodžio 10 d. (Oslas)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Europos šalių lyderiais ir Europos Sąjungos vadovais dalyvavo Nobelio taikos premijos teikimo ceremonijoje Osle. Ši prestižinė premija šiemet skirta Europos Sąjungai už daugiau nei pusę amžiaus trunkančią taiką, susitaikymą, demokratiją ir pagarbą žmogaus teisėms.

Po karų gimusi unikali ir vienintelė pasaulyje ES valstybių bendrija išmokė skirtingas tautas tolerancijos, pasitikėjimo, savitarpio pagalbos ir vienybės. Ginklus pakeitė derybos, o taika tapo ilgamete realybe. Spręsti problemą europietiškai, šiandien reiškia spręsti ją taikiai. Lietuvos žmonės, taikiai apgynę šalies nepriklausomybę, jau aštuonerius metus prisideda prie geresnės Europos kūrimo. Todėl ši premija – ir kiekvieno lietuvio pastangų įvertinimas“, – sakė Nobelio taikos premijos teikimo ceremonijoje Osle dalyvaujanti Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, per aštuonerius narystės ES metus Lietuva taip pat tapo europietiška valstybe ir įgijo tarptautinės bendruomenės pasitikėjimą. Kitąmet Lietuvai bus patikėtas pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai. Tai, pasak Prezidentės, ne tik didelė atsakomybė už Europos ateitį, bet ir dar viena galimybė parodyti pasauliui, kad Lietuva – demokratiška, europietiškas vertybes puoselėjanti šalis.

Ceremonijoje kalbėjęs ES Vadovų Tarybos Prezidentas Herman Van Rompuy taip pat paminėjo, kad prie taikos Europos Sąjungoje prisidėjo ir Baltijos kelias. 

Po apdovanojimo ceremonijos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Europos valstybių lyderiais, tarp jų Prancūzijos Prezidentu François Hollande’u, Vengrijos Prezidentu Janosu Aderiu, Rumunijos Prezidentu Traianu Basescu, Vokietijos Kanclere Angela Merkel, Latvijos Ministru Pirmininku Valdžiu Dombrovskiu, Lenkijos Ministru Pirmininku Donaldu Tusku, taip pat su Danijos, Suomijos, Belgijos, Airijos, Austrijos ir kitų šalių premjerais bei ES vadovais dalyvavo Norvegijos Ministro Pirmininko Jenso Stoltenbergo kviestiniuose pietuose, kurių metu buvo aptarta padėtis Europoje bei Lietuvos ir ES ateičiai svarbūs sprendimai.

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Ekonominis stabilumas – naujas iššūkis taikiai Europai

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/ekonominis_stabilumas_naujas_issukis_taikiai_europai.html

Rasa Juknevičienė: „Nobelio taikos premijos Europos Sąjungai suteikimas atspindi bendrą taikos suvokimo pasaulyje raidą“:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/r._jukneviciene_nobelio_taikos_premijos_europos_sajungai_suteikimas_atspindi_bendra_taikos_suvokimo_pasaulyje_raida_14916.html

Lietuva - Norvegija , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra