Spręs dėl Šv. Jurgio bažnyčios grąžinimo arkivyskupijai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vyriausybė trečiadienį, 2010 m. spalio 13 d., spręs dėl kaimynystėje esančių Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios ir buvusio karmelitų vienuolyno pastatų grąžinimo Vilniaus arkivyskupijos kurijai.
 
Šiuo metu Šv. Jurgio bažnyčia ir vienuolynas priklauso Nacionalinei M. Mažvydo bibliotekai – bažnyčioje įrengtos bibliotekos senųjų leidinių saugyklos, vienuolyne veikia bibliotekos padaliniai ir skaityklos.
 
Susitarimo projekte siūloma numatyti, kad atkūrus Bažnyčiai nuosavybės teisę į minėtus pastatus, Vilniaus arkivyskupija įsipareigoja perduoti M. Mažvydo bibliotekai pagal panaudos sutartį bažnyčios pastatą – 5 metams iki bus baigta bibliotekos pagrindinio pastato Vilniuje rekonstrukcija, o vienuolyno pastatą – 10 metų iki bus pritaikytas ar pastatytas kitas pastatas Nacionalinio publikuotų dokumentų archyvinio fondo saugyklai.
 
Daugiau kaip prieš 500 metų pastatyta Šv. Jurgio bažnyčia šalia V. Kudirkos aikštės ir Vyriausybės rūmų šešioliktame amžiuje buvo už miesto sienų ir kartu su apylinkėmis priklausė Lietuvos didikams Radviloms. Čia 1506 m. Vilniaus vaivada ir Lietuvos kancleris Mikalojus Radvila totorių nugalėjimui atminti pastatė gotikinę bažnyčią ir vienuolyną senosios regulos karmelitams.
 
XVIII amžiaus pabaigoje bažnyčia buvo perstatyta ir įgavo vėlyvojo rokoko stiliaus formas. Bažnyčios sienos ir lubos išpuoštos freskomis, kurios vaizduoja šv. Jurgio gyvenimo ir jo kančių scenas.
 
1789 m. bažnyčia ir didelis karmelitų vienuolynas buvo perleisti Vilniaus kunigų seminarijai, kuri čia veikė iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Po karo bažnyčia priklausė kultūros ir švietimo įstaigoms, vienuolyno pastatuose buvo įsikūrę Knygų rūmai, o puošnaus interjero bažnyčioje – knygų ir periodikos saugykla.
 
B. Rupeikos nuotr.
 
www.lrt.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra