Sprendžiant tautinių mažumų švietimo klausimus reikia turėti daugiau jautrumo

Autorius: Data: 2013-03-20 , 15:10 Spausdinti

Sprendžiant tautinių mažumų švietimo klausimus reikia turėti daugiau jautrumo

Trečiadienis, 2013 m. kovo 20 d. (Vilnius)

Socialdemokratų partijos narys, švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus sako, kad negalima beatodairiškai spręsti tautinių mažumų švietimo klausimų, o svarbu suprasti istorinę ir politinę situaciją.

Socialdemokratai sutinka, kad suvienodinti egzaminų reikalavimai ilgalaikėje perspektyvoje bus naudingi visoms pusėms, tačiau yra svarbu sudaryti lankstesnes sąlygas pereinamuoju laikotarpiu.

Šiais metais lietuvių ir tautinių bendrijų mokyklų moksleiviai, laikydami lietuvių kalbos egzaminą, darbus atliks pagal tas pačias užduotis. Tai vyks pirmą kartą,“ – teigia švietimo ir mokslo viceministras, socialdemokratas R. Vaitkus. „Todėl šiais metais tautinių bendrijų mokyklų moksleiviai galės rašyti mažiau teksto ir padaryti daugiau klaidų jame, – pastebi jis. Anot viceministro, nesąžininga būtų kitakalbius vertinti pagal vienodus kriterijus – valstybinės kalbos egzaminas jiems turi būti palengvintas“.

Kaip žinoma, iki tol egzaminų užduotys skyrėsi. Lietuvių dėstomąja kalba mokyklas baigę moksleiviai laikydavo vienokį, o tautinių bendrijų mokyklų moksleiviai – kitokį lietuvių valstybinės kalbos egzaminą.

Socialdemokratų viceministras pabrėžia, kad buvusi valdžia, paskubomis rengusi sprendimą suvienodinti lietuvių kalbos brandos egzamino užduotis, neatsižvelgė į tai, kad lietuvių kalbos pamokų skaičius tautinių bendrijų mokyklose net 750 valandų mažesnis nei lietuvių mokyklose.

Švietimo ir mokslo ministras vasarį pasirašė įsakymą, palengvinantį valstybinės kalbos egzaminą tautinių mažumų mokyklų abiturientams.

Daugiau informacijos: Jolanta Bielskienė, LSDP infocentro vadovė, tel.: 239 6327, mob.: +370 61201274

Nuotraukoje: R. Vaitkus

Uncategorized , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra