Speciali komisija aptarė būtinus darbus likviduojant avarinę Gedimino kalno būklę

Autorius: Data: 2016-07-22 , 10:08 Spausdinti

Speciali komisija aptarė būtinus darbus likviduojant avarinę Gedimino kalno būklę

Liepos 21 d. Nacionaliniame muziejuje susitiko Gedimino kalno tvarkybos darbų priežiūros komisija, kuri aptarė jau atliktus ir būtinus atlikti darbus likviduojant Gedimino kalno avarinę būklę. Susitikimo metu buvo pristatytas išsamus Gedimino kalno šiaurinio šlaito nuošliaužos padarinių likvidavimo projektas, atlikti ir vykdomi darbai.

Pasak projekto konsultanto Andriaus Končiaus, likviduojant Gedimino kalno avarinę būklę atlikti geodeziniai matavimai ir pateikta ataskaita dėl šiauriniame šlaite esančių rostverkų poslinkio įvertinimo, atnaujinta viso Gedimino kalno topografinė nuotrauka, peržiūrėta turima archyvinė geologinių tyrimų medžiaga ir pateiktos išvados, kad archyvinės  geologinės medžiagos apimtis pakankama techniniam projektui atlikti. Atrinktas rangovas, kuris apsaugine plėvele uždengė slinkties deformacijos pažeistą kalno šiaurės vakarinę šlaito dalį.

Šiuo metu paruošta ir suderinta su Kultūros paveldo departamentu projekto techninė užduotis projektavimo ir tvarkybos darbams. Taip pat, paruoštas konkursinių dokumentų paketas projektavimo ir rangos darbams Gedimino kalno šiaurės vakarinio ir vakarinio šlaito tvarkybos projektui.

Specialios komisijos pirmininkas, kultūros viceministras Romas Jarockis, pastebėjo, jog būtina ilgalaikė Gedimino kalno stebėsenos sistema, kuriai būtų skiriamas tikslinis finansavimas. Tokiu būdu pavyktų laiku identifikuoti pavojingus kalno pokyčius ir juos likviduoti.

A. Končius patikino, jog ruošiama ilgalaikė (5 metų) kalno nuolatinės stebėsenos, eksploatacinės priežiūros ir tvarkybos darbų programa kartu su ekonominiais programos įgyvendinimo kaštų skaičiavimais, taip pat, renkama ilgalaikėje programoje dalyvausiančių ekspertų grupė.

Komisijos posėdžio metu buvo įvardyti artimiausi darbai ir uždaviniai likviduojant kalno avarinę būklę: viešas konkursas, skirtas Gedimino kalno šiaurinio šlaito avarijos grėsmės likvidavimo projektui, konkurso dalyvių projektinių pasiūlymų techninių sprendimų įvertinimas pagal pateiktus užsakovo reikalavimus, konkurso laimėtojo atrinkimas ir ilgalaikės kalno nuolatinės stebėsenos, eksploatacinės priežiūros ir tvarkybos darbų programos kartu su ekonominiais programos įgyvendinimo kaštų skaičiavimais  paruošimas bei jos suderinimas su atitinkamomis institucijomis.

Viceministras A. Jarockis priminė, jog kitiems metams kalno tvarkybos darbams kultūros ministro Šarūno Biručio iniciatyva, po derybų su Vyriausybe, buvo skirta 380 tūkst. Eur. Po šiandienos kultūros ministro ir Nacionalinio muziejaus direktorės susitikimo buvo sutarta, jog šiems metams kalno tvarkymo darbams reikalingos lėšos (200–300 tūkst. Eur.), kurios buvo skirtos kitoms muziejaus veikloms, bus skirtos kalno avarinės būklės likvidavimui.

lrkm.lt

Uncategorized ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra