Spalvinga grafika

Autorius: Data: 2012-10-31 , 11:28 Spausdinti

Dovilė CESIŪNAITĖ

Lietingą 2012 m. spalio 25-osios vakarą į Beatričės Grincevičiūtės memorialinį butą – muziejų „Beatričės namai“ (Vienuolio 12-1, Vilnius) susirinko visi artimiausi Kristinos Glinevičienės draugai ir jos kūrybos mėgėjai. Autorė pristatė savo grafikos ir rankdarbių parodą. Jaukioje aplinkoje skambėjo Claude Debussy, J .S. Bacho fortepioninė muzika, Kristinos ir jos sūnaus Vytauto atliekamos lietuvių autorių dainos.

Parodoje vienuolika grafikos darbų, kurie atlikti spalvotais pieštukais ir geliniais rašikliais. Visi piešiniai piešti ranka, nenaudojant jokių formų, liniuočių ar kitų pagalbinių priemonių.  Paklausta, kodėl darbai neturi pavadinimų, autorė teigė, kad kiekvienas, žvelgdamas į piešinį, gali sugalvoti savo pavadinimą. Abstrakčios formos, raštai ir kompozicijos, pakursto žiūrovo vaizduotėje labai asmeniškas vizijas. Lankytojai galėjo „pajausti“ ir Kalėdų šventės nuotaiką. Parodos autorė savo svečiams pateikė naujausius savo rankdarbius – pasiūtus, siuvinėtus ir įvairiai dekoruotus eglutės žaisliukus.

Kristinos Glinevičienės darbai kupini džiaugsmo ir laimės. Jie be galo spalvoti, ryškūs ir išskirtiniai. Menininkė ne tik piešia, ji labai gražiai dainuoja, groja pianinu bei siuva. K. Glinevičienė svajoja įgyvendinti savo sumanymą – pasiūti rūbus, kurie vyravo Vladislavo Tiškevičiaus II gyvavimo laikotarpiu, ir padaryti parodą Lentvario dvaro parke. Daugelyje Lietuvos dvarų ir pilių jau įgyvendinti tokie projektai.

Kristina G. gimė ir užaugo Šiauliuose. Baigė muzikos mokyklą, o vidurinėje mokykloje mokėsi sustiprintos dailės. Moteris džiaugiasi, kad dailė ir muzika buvo ir yra puiki saviraiškos priemonė, galimybė realizuoti savo gebėjimus.

Planuojama, jog ši spalvinga paroda bus eksponuojama ir Trakuose.

Parodos , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra