Spalis – pagalbos Lietuvos vaikams mėnuo

Autorius: Data: 2012-10-01 , 15:03 Spausdinti

Visuomeninė organizacija (VO) „Gelbėkit vaikus“ spalį skelbia pagalbos Lietuvos vaikams mėnesiu ir nuo 2012 m. spalio 1-osios iki spalio 31 d. vykdo lėšų rinkimo kampaniją. Šįkart tęstinę paramos kampaniją organizacija skiria vaikams, augantiems šalies socialinės rizikos arba itin vargingai gyvenančiose šeimose bei kiekvieną dieną apsilankantiems vaikų dienos centruose.

„Šiemet mūsų organizacija, atsisakiusi prisidėti prie kelių svarbių tarptautinių paramos projektų, koncentruojasi į lėšų pritraukimo uždavinius, susijusius su esama vaikų situacija Lietuvoje. Pradedame paramos kampaniją, turėdami tris pagrindinius tikslus – plėsti vaikų dienos centrų tinklą mūsų šalyje; padėti papildyti Centrų priemonių bazę bei remti dvylika vaikų, kurie yra lankę minėtus Centrus ir šiandien priartėję prie ribos atsisakyti tolesnių mokymosi galimybių dėl jiems jų pačių jėgomis neįveikiamos lėšų trūkumo problemos, skirdami jiems bent minimalias stipendijas. Mūsų pagalbos šauksmas, kurį, tikime, išgirs kiekvienas, galvojantis apie augančią kartą, yra dėl tų vaikų, kurie yra lyg „pakibę tarp žemės ir dangaus“ – iš vienos pusės jie gyvena šeimose, kuriose nėra užtikrinamas jų saugumas, tinkamas auklėjimas bei ugdymas, mokymosi galimybės, labai dažnai net sveikatos priežiūra, iš kitos – kaip tik tokius vaikus, kurių šiandien Lietuvoje yra, deja, neleistinai daug, visomis išgalėmis ir priemonėmis bandome apsaugoti nuo didelę žalą darančio išplėšimo iš šeimų, nuolat su jomis dirbdami, mokydami socialinių įgūdžių, užtikrindami net elementarią pagalbą: nuo būtinų priemonių vaikams iki maisto atsargų“, – sakė VO „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

Spalio 1 – spalio 31 dienomis šiai paramai rinkti galioja specialūs trumpieji numeriai: 1417 – 5 Lt ir 1418 – 10 Lt.

Kampanijos kulminacija – paramos koncertas „Gelbėkit vaikus“, kuris bus transliuojamas spalio 27 d., šeštadienį, 19 val., per LNK.

Paramos kampanijos laikotarpiu bei per koncertą surinktos lėšos bus išskirstytos organizacijos kuruojamiems vaikų dienos centrams, tame tarpe ir tiems, kurie savo išgalėmis rūpinasi ir kiek vyresniais, mokyklas baigusiais vaikais, kurie stiprios motyvacijos vedini, ypač laukia papildomų finansinių galimybių tam, kad galėtų integruotis į specialybės siekiančiųjų ratą, o vėliau ir dirbti.

Vaikų dienos centrai – tai socialines, edukologines, psichologines paslaugas teikiančios vaikų dienos globos įstaigos, kuriose kiekvieną dieną apsilanko daugiau nei 750 vaikų. Nuo 1996 metais VO „Gelbėkit vaikus“ Lietuvoje atidaryto pirmojo šalyje tokio vaikų dienos centro, jų tinklas sparčiai plėtėsi, ir šiandien organizacija kuruoja jau 30 tokių Centrų 15-oje šalies savivaldybių. Skaičiuojama, kad mūsų šalyje vaikų, kuriems yra ar būtų reikalinga šios formos pagalba yra daugiau kaip 20 tūkst., tačiau iš viso su kitų organizacijų įkurtomis ir kuruojamomis įstaigomis, tokia pagalba prieinama tik iki 4500 mažųjų šalies gyventojų.

Savivaldos socialinių paslaugų ir vaikų teisių apsaugos skyrių veiklos praktika rodo, kad labai dažnai tokie vaikų dienos centrai yra „tarpinė stotelė“ iki vaikui iškyla grėsmė patekti į vaikų globos namus. Centrų darbuotojų įdirbio vaikų socialinių įgūdžių mokymo ir lavinimo bei darbo su jų tėvais srityse dėka, daugeliu atvejų mažieji išvengia atskyrimo nuo šeimos.

Daugiau informacijos: VO „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė, tel. 8 615 10082, el. p.: rasa.dicpetriene@gelbvaik.lt

Juliaus Kalinsko nuotr.

Nuotraukoje: R. Dičpetrienė

Lietuva , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra