Sostinės meras atidarė moderniausią mokyklą regione

Autorius: Data: 2011-09-01 , 14:55 Spausdinti

2011-09-01

Daugiau kaip 600 Balsių gyvenvietės mokinių nuo šiandien pradeda lankyti moderniausią regione Balsių mokyklą. Pasak sostinės mero, šis sėkmingai įgyvendintas projektas bus puikus pavyzdys atsirasti kitoms naujoms, modernioms ugdymo įstaigoms sostinėje.

 „Balsių mokykla – neabejotinai pati geriausia ne tik sostinės, bet ir viso regiono mokykla, turinti viską, kas atitinka šiandienos ir rytdienos standartus. Prieš beveik dešimtmetį pradėti darbai šiandien galų gale yra baigti. Ši mokykla – naujo kokybės standarto Lietuvoje pradžia“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

 2002 metais balsių bendruomenė kreipėsi į savivaldybę dėl mokyklos poreikio gyvenvietėje. Buvo planuojama, kad mokykla bus pastatyta dar 2008 metais, tačiau dėl politinių priežasčių, Balsių bendruomenė ugdymo įstaigos turėjo laukti iki šių metų rugsėjo.

 Mokyklos projektas, parengtas architekto Sigito Kuncevičiaus, yra suprojektuotas atsižvelgiant į visus šiuolaikiškų mokyklų reikalavimus, jame sudėta geriausia Skandinavų, garsėjančių kaip aukščiausios kokybės mokymo įstaigų savininkų, patirtis.

 Daugelis mokyklos kabinetų suplanuoti su pagalbinėmis patalpomis. Klasėse yra galimybė prijungti kompiuterį, kai kuriose iš jų yra ir Lietuvos mokyklose jau prigyjančios “išmaniosios” lentos. Kiekviena klasių grupė turės savo atskirą poilsio zoną. Mokykloje suprojektuota viena amfiteatrinė puikų vaizdą į mokytojo stalą užtikrinanti chemijos bei kitų tiksliųjų mokslų laboratorija su elektros ir vandens prievadais kiekvienam iš moksleivių. Pačiame pastato centre yra dviejų aukštų biblioteka ir skaitykla. Įrengta ir visiškai naujo tipo universali aktų salė – valgykla. Ši nuolat atvira erdvė, esant poreikiui yra lengvai transformuojama į pasirodymams tinkamą patalpą. Vaikai turi asmenines daiktų spinteles. Balsių mokyklos patalpos vėdinamos priverstinės oro tiekimo ir šalinimo sistemomis, mokykloje įrengtas ir automatizuotas šilumos punktas bei didžiulė dviračių saugojimo aikštelė.

 Remiantis praeitų metų liepą pasirašyta sutartimi su mokyklos statytojais ir prižiūrėtojais – konsorciumu „Merko statyba“ ir „E.L.L. Kinnisvara AS“, savivaldybė už mokyklos statybą ir visapusę priežiūrą ir administravimą mokės lygiomis dalimis, kasmet po 6,7 mln. litų neįskaitant pridėtinės vertės mokesčio.

 Balsių mokyklos statybos, ūkio priežiūros ir administravimo sutartis pasirašyta 25 metams. Savivaldybė Balsiuose bus atsakinga tik už švietimo organizavimą naujosios mokyklos patalpose, o pasibaigus sutarties terminams visiškai renovuota mokykla pereis jos žinion.

 Balsių mokykla – pirmoji Lietuvoje švietimo įstaiga, kuri bus pastatyta pagal viešojo ir privataus sektoriaus (VPP) bendradarbiavimo principus, ir pirmoji nuo Nepriklausomybės atkūrimo Vilniuje pastatyta nauja mokykla.

 Anton Nikitin

Viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistas

Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius

Tel. 211 27 37

vrt@vilnius.lt, www.vilnius.lt

http://www.facebook.com/vilnius.lt

Vilnius , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra