Sostinės konservatoriai prašo Generalinės prokuratūros ir Seimo Antikorupcijos komisijos ištirti Profsąjungų rūmų pirkimo istoriją

Autorius: Data: 2014-08-14 , 15:42 Spausdinti

Vilniaus m. savivaldybės tarybos opozicinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Seimo Antikorupcijos komisiją dėl Vilniaus m. savivaldybės taryboje šiuo metu svarstomo taikos sutarties projekto, kuris sudarytų prielaidas Vilniaus m. savivaldybei įsigyti buvusių Profsąjungos rūmų pastatą ant sostinės Tauro kalno už daugiau nei 41 mln. Lt ir įgyvendinti šioje vietoje Tautos namų projektą.

Konservatoriai savo kreipimuose remiasi žiniasklaidoje  paskelbta informacija  (Delfi.lt „Mįslinga istorija Vilniaus širdyje: 41 mln. Lt už apleistus rūmus, A.Paulausko sūnus ir pasislėpęs turtuolis“), kurioje yra keliamos abejonės dėl šiame pirkimo sandoryje  figūruojančių nekilnojamo turto objektų vertės nustatyto objektyvumo, taip pat dėl itin slaptų ir mįslingų dabartinės profsąjungos rūmų savininkės UAB „VIPC Vilnius“ akcininkų, jų  tapatybių slėpimosi ofšorinių kompanijų voratinklyje bei galimų sąsajų su garsiais Lietuvos politikais.

„Dabartinės Profsąjungų rūmų išpirkimo schemos, mainant savivaldybės nekilnojamą turtą ir dar sumokant 18 mln. Lt pinigais, subjektui, kurio savininkai slepiasi po ofšorinių kompanijų uždanga, kelia rimtų abejonių. Dar daugiau, abejones kelia ir atlikti nekilnojamo turto vertinimai, kur Profsąjungų rūmų griuvėsiai įvertinti ypač aukšta kaina, o vertingas savivaldybės nekilnojamas turtas Vilniaus senamiestyje ir Palangos centre – gana kukliai. Todėl privalome įsitikinti, kad šiuo sandoriu nėra siekiama pasipelnyti savivaldybės sąskaita“, – teigia  TS-LKD frakcijos seniūnas Valdas Benkunskas.

Sostinės TS-LKD frakcija taip pat prašo Seimo Antikorupcijos komisijos atlikti tyrimą ir dėl Seimo nario bei buvusio kandidato į prezidentus Artūro Paulausko galimų sąsajų su Profsąjungų rūmų šešėliniais akcininkais, kurie solidžiomis sumomis yra finansavę A. Paulausko prezidentinę rinkimų kampaniją bei yra jo sūnaus Andriaus Paulausko bičiuliai.

„Tautos namų idėja ir sėkminga jos realizacija yra itin aktuali visai mūsų Tautai, todėl bet kokie teisiniai ir finansiniai veiksmai privalo būti itin skaidrūs ir nekelti net menkiausios abejonės. Kitaip rizikuojama sukurti dar vienus valdovų rūmus, kur politiniai ir verslo atstovai siekia asmeninės naudos, o mokesčių mokėtojams tai kainuoja šimtus milijonų litų“ – savo kreipimuose akcentuoja TS-LKD frakcijos seniūnas.

Sostinės konservatoriai taip pat teigia, kad Profsąjungų rūmų išpirkimo projektas, įkuriant juose Tautos namus, nėra vien tik Vilniaus m. savivaldybės kompetencijos klausimas, nes savo prasmingumu, o taip pat ir finansinių lėšų poreikiu yra valstybinės reikšmės objektas, todėl dėmesio turi sulaukti ir iš nacionalinės valdžios, o pirmiausia iš Tautos atstovybės – Seimo.

Pinigai , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra