Sostinėje oficialiai atidengiama skulptūra „Laisvės kelias“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Vilniuje penktadienį, 2010 m. spalio 22-ąją, rengiama Baltijos keliui skirtos Tado Gutausko skulptūros „Laisvės kelias“ oficialaus atidengimo ceremonija.
 
Iniciatyvinės grupės nariai burtų keliu atrinko 21 projektą parėmusį pilietį – šie žmonės kartu su iniciatyvinės grupės nariais ir atidengs simbolinę skulptūrą. Ceremonijoje ir šiai progai skirtame koncerte dalyvaus žinomi šalies atlikėjai ir chorai.
 
Šių metų rugpjūčio 23 dieną minint Baltijos kelio 21-ąsias metines, savo vardines plytas į skulptūrinę „Laisvės kelio“ sieną įmūrijo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, Premjeras Andrius Kubilius, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, Prezidentas Valdas Adamkus, svečiai iš Latvijos ir Estijos, kiti garbūs svečiai.
 
Prieš pusę metų paskelbus akciją trispalvės skulptūros „Laisvės kelias“ plytoms internete rezervuoti, šiam tikslui pinigų jau paaukojo daugiau kaip 21 tūkstantis Lietuvos ir užsienio piliečių ar jų grupių. Pasak skulptūros iniciatorių, sostinėje baigiami „Laisvės kelio“ statybos darbai – pasiektas didžiausias galimas plytų skaičius, kurių planuota apie 20 tūkstančių vienetų 60 metrų ilgio skulptūrinei sienai.
 
Spalio 22 d. projekto svetainėje pradės veikti internetinė plytų paieškos sistema, kurioje įvedus vardą ir pavardę bus galima sužinoti tikslią savo vardinės plytos vietą.
 
„Laisvės kelio“ skulptūra iškilo Konstitucijos prospekto ir Geležinio vilko gatvių sankirtoje palei transporto žiedą. Projektas „Laisvės kelias“ šių metų pradžioje Vyriausybės nutarimu įtrauktas į Lietuvos valstybės atkūrimo paminėjimo remtinų renginių planą, projektui patronažą suteikė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.
 
Projekto idėjos autorius – skulptorius T. Gutauskas yra sukūręs ne vieną skulptūrą Vilniaus erdvėms, jam talkina architektas Saulius Pamerneckis.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Skulptūra „Laisvės kelias“ Vilniuje

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra