Sostinėje iškilmingai paminėta Kultūros diena ir prisimintas Vilniaus vardadienis

Autorius: Data: 2011-04-16 , 12:02 Spausdinti

2011 m. balandžio 15 dieną Vilniaus rotušėje iškilmingai buvo paminėta Pasaulinė kultūros diena.

„Kultūros dieną ypač didžiuojamės kultūros darbuotojais, švietimo institucijų atstovais, menininkais ir visais kultūrai neabejingais žmonėmis, kurie nuolat džiugina mūsų akis savo gebėjimais ir talentais. Dėkoju kiekvienam, kuris kasdieniu darbu puoselėja grožį, ugdo mūsų vaikus, rūpinasi sostinės  įvaizdžiu. Tikiu, kad kasmetės Kultūros dienos  kultūros darbuotojų ir menininkų apdovanojimai,  jau tapę tradiciniais,  ir ateityje teiks žavesio skaidrioje kultūros erdvėje – tiek mūsų Vilniuje, tiek ir visoje Lietuvoje“, – sakė Vilniaus meras Raimundas Alekna. Pasak mero, ši diena mūsų šalies sostinei ypač svarbi, nes Vilnius švenčia ir savo vardadienį, nes Vilnius – kultūros lopšys ir puiki erdvė kūrybai.

Šia proga Vilniaus meras kultūros garbės ženklu apdovanojo operos solistą Virgilijų Noreiką ir teatro režisierių Rimą Tuminą, aukso medaliai „Už nuopelnus Vilniaus kultūrai“ įteikti kino režisieriui Arūnui Mateliui, balerinai Eglei Špokaitei, dirigentui Juozui Domarkui, fotomenininkui Antanui Sutkui, dailininkui Arvydui Šalteniui, poetui Marcelijui Martinaičiui, kompozitoriams Vytautui Laurušui ir Vytautui Barkauskui, sidabro medaliais „Už nuopelnus Vilniaus kultūrai“ apdovanoti kompozitorius Kęstutis Antanėlis ir Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorė Liucija Stulgienė. Dailininkei Jūratei Mykolaitytei už Vilniaus įprasminimą dailes kūriniuose įteikta Mero premija.

Iškilmingo minėjimo metu dalyviams ir svečiams koncertavo Vilniaus miesto savivaldybės kamerinis choras „Jauna muzika“, vadovaujamas  dirigento ir kompozitoriaus Vacio Augustino.

Be šio renginio, kultūros ir meno darbuotojams Vilniaus miesto savivaldybė parengė parodų, skirtų Kultūros dienai paminėti, ciklą – foto parodą „Kultūros metai Vilniuje“ (2010–04–15/2011–04–15) Vilniaus savivaldybės 2 aukšto fojė, Latvijos dailės kolekcijos dizaino parodą „Kiekvienam savas plaktukas“ Lietuvos energetikos muziejuje,  F. Linčiūtės-Vaitiekūnienės tapybos parodą „Medžiai ir bokštai“ M. ir J. Šlapelių name-muziejuje, „D‘ Apres la ruine“ („Iš griuvėsių“) šiuolaikinių Prancūzijos dailininkų parodą Vilniaus dailės akademijos  ekspozicijų salėse „Titanikas“.

1935 metų balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas F. Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, kuri skatina saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes. Nuo 2008 metų šią šventę mini ir Lietuva – 2007 m. liepos 19 d. Kultūros diena buvo įtraukta į atmintinų dienų sąrašą. Balandžio 15 d. savo vardo dieną mini ir Vilniaus miestas.

Daugiau informacijos: Rinkodaros ir viešųjų ryšių sk., tel. 211 23 36, vrt@vilnius.lt, www.vilnius.lt, http://www.facebook.com/vilnius.lt

Andriaus Vaitkevičiaus nuotr.

Kultūra , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra