Socialinių ir humanitarinių mokslų indėlis svarbus Europos gerovei

Autorius: Data: 2013-09-23 , 11:55 Spausdinti

Pirmadienis, 2013 m. rugsėjo 23 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė tarptautinę konferenciją „Socialinių ir humanitarinių mokslų horizontai“. Tai – Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai renginys. Konferencijoje dalyvauja apie 400 mokslininkų, nevyriausybinių organizacijų, tarptautinių akademinių leidyklų ir valdžios institucijų atstovų iš visų ES šalių.

„Viskas kyla iš žmogaus, iš visuomenės. Todėl būtent socialiniai ir humanitariniai mokslai padeda žmogui pažinti save ir savo aplinką, suvokti savo egzistencijos prasmę, lūkesčius ir savo vietą pasaulyje. Socialinių ir humanitarinių mokslų atstovų indėlis svarbus ir mūsų visų gerovei, nes jų idėjos ir entuziazmas tiesia kelią į modernią ir stiprią Europą“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, socialinių ir humanitarinių mokslų suteikiama patirtis leidžia derybomis, bendradarbiavimu, komunikavimu, o ne ginklais spręsti konfliktus, siekti taikos ir darnos. Šie mokslai ir jų studijos suteikia žmogui ir visuomenei bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas, platų kultūros suvokimą ir humanistinį požiūrį į pasaulį.

Šioje konferencijoje 68 dalyviai skaitys pranešimus aktualiomis temomis. Bus sprendžiami aktualiausi Europos aukštojo mokslo plėtros klausimai, diskutuojama, koks yra socialinių ir humanitarinių mokslų vaidmuo įgyvendinant strategiją „Horizontas 2020“.

Pagrindiniai strategijos „Horizontas 2020“ tikslai – vystyti mokslą, pritraukti ir skatinti talentus, plėtoti mokslinių tyrimų infrastruktūrą, kovoti su didžiausiomis mūsų laikų socialinėmis problemomis ir didinti ES konkurencingumą pasaulyje.

Renginys atvers galimybes Lietuvos aukštojo mokslo institucijoms užmegzti naujus ryšius su kitų šalių mokslininkais ir mokslo organizacijomis, įsitraukti į mokslininkų tinklus, aktyviau įsitraukti į Europos mokslo politikos procesus.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

D. Grybauskaitės sveikinimo kalba konferencijoje „Socialinių ir humanitarinių mokslų horizontai“

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_sveikinimo_kalba_konferencijoje_socialiniu_ir_humanitariniu_mokslu_horizontai.html

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/koki-vaidmeni-vaidins-socialiniai-ir-humanitariniai-mokslai-ateities-europoje.d?id=62365087

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra