Socialdemokratai siūlo įvesti progresinius mokesčius

Autorius: Data: 2011-03-28, 08:25 Spausdinti

2011 m. kovo 24 d. Seimo LSDP frakcija registravo Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas, kurias priėmus Lietuvoje būtų įvesti progresiniai mokesčiai gyventojų pajamoms.

Projekto rengimą paskatino daugumoje išsivysčiusių šalių galiojanti progresinių gyventojų mokesčių sistema, kuri leidžia sumažinti socialinius skirtumus, padidina įplaukas į Valstybės ir savivaldybių biudžetus.

Pajamos būtų  apmokestinamos tokiais tarifais: metinių pajamų dalis, neviršijanti 48 tūkst. litų, apmokestinama 15 proc. tarifu. Metinių pajamų dalis, viršijanti 48 tūkst. litų, bet neviršijanti 120 tūkst. litų apmokestinama 33 proc. tarifu. Metinių pajamų dalis, viršijanti 120 tūkst. litų apmokestinama 40 proc. tarifu.

„Pagrindinis įstatymo tikslas – mažinti socialinę atskirtį ir didinti viduriniąją klasę. Didesnes pajamas gaunantiems gyventojams tektų didesnė mokesčių dalis, kuri per išmokas iš biudžeto bei socialinę paramą padėtų vargingiau gyvenančiai visuomenės daliai“, – sakė Seimo LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.

Socialdemokratų lyderis pastebi, kad pvz. 4 200 Lt. pajamas gaunantis Lietuvos gyventojui 33 proc. mokesčių tarifas bus taikomas tik 200 litų, o suma iki 4 000 Lt. bus apmokestinama tik 15 proc. tarifu. Tai papildomai sudarys tik 66 litus.

Lietuvoje tik 10 proc. gyventojų per mėnesį gauna daugiau kaip 4 000 lt. pajamų. Tuo tarpu iki 1 000 litų per mėnesį uždirba 24 proc. Lietuvos gyventojai.

Įstatymo pataisomis siūloma į šią sistemą įtraukti ne tik darbo užmokestį, bet ir dividendus, taip pat apmokestinti pajamas, kurias gauna turtingiausi mūsų šalies gyventojai iš vertybinių popierių.

„Nei pensijoms, nei stipendijoms, nei socialinėms pašalpoms ši mokesčių sistema nėra taikoma“, – sakė A. Butkevičius.

Seimo LSDP frakcijos informacija, tel. 2396327, 865292009

Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Nuotraukoje: A. Butkevičius

Seimas , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra