Socialdemokratai pritaria signatarų iniciatyvai dėl švietimo ir mokslo ministro atstatydinimo

Autorius: Data: 2011-03-02, 16:11 Spausdinti

LSDP informacijos centro pareiškimas

2011 m. kovo 2 d.

Lietuvos socialdemokratai pritaria Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų iniciatyvai dėl švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus atstatydinimo. Švietimo ir mokslo ministerija tapo liberalių idėjų ir jų įgyvendinimo eksperimentatore. Nuo 2009 m. įtvirtinus studijų „krepšelį“, vis daugiau jaunuolių priversti mokėti už studijas. Pavyzdžiui, mokamos medicinos krypties studijos kainuos beveik 150 tūkst. Po tokių pseudoreformų lieka nuskriausti būsimieji menininkai, gydytojai, fizinių mokslų specialistai. Praėjusiais metais į valstybės finansuojamas vietas priimta tik keliasdešimt būsimųjų kūno kultūros specialistų. Nebeliko jokio specialistų planavimo ir ministerijos politikos formuojant valstybės užsakymą.

Vidutines pajamas turinčios šeimos, negalinčios pasamdyti korepetitorių, vaikams kelias į universitetus praktiškai yra užkirstas. Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu vien per dvejus pastaruosius metus priėmimas į universitetų valstybės finansuojamas vietas sumažėjo nuo 16 tūkst. iki 9 tūkst. Ypatingai skaudžiai reforma palietė magistrantūros ir doktorantūros studijas. Didelė dalis fizinių ir technologinių mokslų studentų šiuo metu rengiami Europos struktūrinių fondų lėšomis. Nėra aišku, kas atsitiks tada, kai Europos struktūrinių fondų parama baigsis.

Minėtoji aukštojo mokslo reforma paskatino dar neregėtą jaunimo emigraciją į užsienį. Net trečdalis kai kurių Lietuvos gimnazijų absolventų savo studijoms pasirinko užsienio šalis. Apklausos rodo, kad siekiančių studijuoti užsienyje skaičius šiais metais gali dar labiau išaugti.

Liberalių idėjų taikymą socialinėje sferoje yra atmetusios net tokios šalys kaip JAV, Didžioji Britanija ir kitos, jas kritikuoja žymūs pasaulio ekonomistai. Stokodami patirties ir išmanymo švietimo ir mokslo ministerijos vadovai nesirengia taisyti daromų klaidų ir faktiškai vykdo nusikalstamą švietimo ir mokslo politiką.

LSDP informacijos centras

Nuotraukoje: Švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius

Politika , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra