„Sniego susitikimo“ pradžia – Prezidentūroje

Autorius: Data: 2013-01-10 , 16:27 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2013 m. sausio 10 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su „Sniego susitikimo“ (Snow Meeting“) dalyviais – įtakingais užsienio ir saugumo politikos strategais, aptarė užsienio politikos, saugumo ir energetikos klausimus, Lietuvos pirmininkavimo ES prioritetus.

Tradicinis „Sniego susitikimas“ kasmet į Trakus sutraukia žymius pasaulio analitikus, politologus ir įtakingus užsienio politikus. Šiemet Vašingtono Džeimstauno fondo analitikas Vladimiras Socoras, buvęs JAV ambasadorius prie NATO ir McCaino instituto vadovas Kurtas Volkeris bei kiti žinomi ekspertai dvi dienas diskutuos globalios politikos, saugumo, ES ir Rytų partnerystės temomis. 

Šalies vadovė pabrėžė, jog artėjantis pirmininkavimas ES yra istorinė galimybė ir iššūkis Lietuvai.

Lietuva pirmoji iš Baltijos šalių stos prie ES vairo. Tai didelė atsakomybė, rimtas mūsų galimybių išbandymas ir šansas sustiprinti Lietuvos tarptautinį autoritetą. Turime nedidelius pajėgumus, tačiau siekiame būti sąžiningu tarpininku ir garbingai pateisinti ES valstybių pasitikėjimą“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, Lietuva pirmininkaus sudėtingu Europai laikotarpiu. Mūsų šaliai teks didelis krūvis, nes reikės suderinti ES daugiamečio 2014-2020 m. biudžeto atskiras programas ir spręsti dėl tolesnių priemonių ekonominės krizės pasekmėms įveikti. Lietuvos laukia atsakingas uždavinys suderinti visų 27 ES šalių interesus svarbiausiais Europos žmonėms klausimais.

ES energetikos vidaus rinka, išorinių sienų apsauga, Baltijos jūros strategijos įgyvendinimas ir ES Rytų partnerystė yra Lietuvos prioritetai, kuriems pirmininkavimo metu bus skiriamas ypatingas dėmesys.

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, jog Lietuva jau yra sukaupusi vertingos pirmininkavimo tarptautinėms organizacijoms patirties – prieš keletą metų sėkmingai vadovavo Demokratijų bendrijoms ir ESBO.

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra