Smuikininkei Agatai Daraškaitei Velso princas Čarlzas įteikė prestižinį apdovanojimą

Autorius: Data: 2015-03-17 , 08:35 Spausdinti

Kovo 12 dieną Londone Velso princas Čarlzas įteikė smuikininkei Agatai Daraškaitei prestižinį Karališkojo muzikos koledžo apdovanojimą už išskirtinius nuopelnus studijų metu – „The Queen Elizabeth The Queen Mother Rose Bowl“ (Karalienės Elžbietos Motinos Karalienės Rožės Taurę).

Magistro studijas Agata Daraškaitė baigė 2014 metų liepą. Už savo pasiekimus ji taip pat buvo apdovanota ir „The Jacqueline Ward Memorial Prize“ (Jazqueline Ward memorialiniu prizu), skirtu styginiais instrumentais grojantiems muzikantams.

Agata Daraškaitė – aktyvi kamerinės muzikos atlikėja, turinti išskirtinę aistrą istorinei muzikai. Būtent tai ją įkvėpė įkurti styginių kvartetą, atliekantį klasicizmo ir ankstyvojo romantizmo laikotarpių kamerinius kūrinius tiems laikams būdingais instrumentais.

Agata, gimusi Lenkijoje, sulaukusi penkerių persikraustė į Lietuvą, kur mokėsi Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje. Dar būdama moksleivė, debiutavo solo kartu su Lietuvos kameriniu orkestru ir laimėjo prizus dešimtyje jaunimo konkursų įvairiose Europos šalyse. A. Daraškaitė jau yra grojusi kartu su visais didžiausiais Lietuvos orkestrais – Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir Lietuvos kameriniu orkestru. Sulaukusi keturiolikos, smuikininkė persikraustė į Angliją ir pradėjo mokslus Yehudi Menuhino mokykloje, kur jos mokytoja buvo Natalya Boyarsky. Nuo tada ji reguliariai dalyvauja solo ir kameriniuose koncertuose Jungtinėje Karalystėje (Londono Wigmore Hall,  Queen Elizabeth Hall, Cadogan Hall ir kt.). 2009 metais Agatai Daraškaitei buvo suteikta privilegija groti solo  (diriguojant Vladimirui Jurowskiui) Londono filharmonijos orkestro festivalyje „Between two worlds: Alfred Schnittke” („Tarp dviejų pasaulių: Alfred Schnittke“), vykusiame Queen Elizabeth Hall. 2012 metais smuikininkė laimėjo Karališkojo muzikos koledžo konkursą, kuris jai suteikė galimybę pasirodyti scenoje kartu su Karališkojo muzikos koledžo simfoniniu orkestru (diriguojant Edward Gardner).

2013 metų vasarą Agata Daraškaitė pradėjo groti Gidono Kremerio vadovaujamame kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“. Kartu su šiuo orkestru atlikėja apkeliavo ne tik Europą, bet ir Vidurio Rytus bei Šiaurės Ameriką.

Rita Valiukonytė

LR kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje

Lietuva - Anglija , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra