ŠMM siūlo atleisti Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorę

Autorius: Data: 2017-04-25, 19:15 Spausdinti

ŠMM siūlo atleisti Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorę

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras. wikiwand.com nuotr.

www.voruta.lt

Kaune įsikūrusio Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė Laimutė Anužienė sudarė autorinių sutarčių pati su savimi ir papildomai išsimokėjo apvalią sumą. Papildomų išmokų gavo ir įstaigoje dirbantys jos šeimos nariai. Tai paaiškėjo Švietimo ir mokslo ministerijos atlikto audito metu.

„Centro direktorė šioje įstaigoje nebegali dirbti toliau. Tokia veikla teršia įstaigos vardą ir menkina pasitikėjimą visa švietimo sistema“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Direktorės atleidimas bus svarstomas artimiausiame profesinio mokymo centro dalininkų susirinkime balandžio 28 dieną.  Švietimo ir mokslo ministerija reikalaus atleisti direktorę.

ŠMM inicijuoto audito metu nustatyta, kad Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė 2016 m. pasirašė 12 autorinių sutarčių su darbo grupėmis, į kurių sudėtį įtraukta ji pati ar jos šeimos nariai. Darbo grupės rengė modulines mokyklos mokymo programas, įvairias metodikas bei aprašus. Už šią veiklą autorinių sutarčių su savimi pačia pagrindu direktorė išsimokėjo 15 903 eurus. Dar 11 tūkst. eurų gavo jos sūnūs bei marti.

Auditoriai nustatė, kad, negavus ministerijos, kaip turto panaudos davėjos, sutikimo, buvo suremontuotos centrui priklausančios patalpos Kaune, Miško gatvėje, padidėjo jų plotas. Nors čia dabar veikia vaikų darželis, pastatas neturi statybų užbaigimą įteisinančio dokumento ir leidimo.

Pažeisdama švietimo ir mokslo ministro įsakymą bei kitus teisės aktus, direktorė L. Anužienė, išsinuomodama prabangų automobilį Volvo XC90, nederino to su Švietimo ir mokslo ministerija.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre dirba ir abu direktorės sūnūs bei marti, tačiau jie nėra susiję tiesioginio pavaldumo santykiais.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Švietimas ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra