Smiltynės kurhauzas sugrįš į praeitį

Autorius: Data: 2013-03-26 , 15:53 Spausdinti

Valdas PRYŠMANTAS

Žengtas dar vienas žingsnis Smiltynės kurhauzo atgimimo link – gautas dar vienas pritariamasis žodis jame atkurti istorinį viešbutį.

Nuo Nepriklausomybės atkūrimo laikų nenaudotą pastatą 2006 m. įsigijusi kauniečių bendrovė TVB nutarė atkurti istorinę jo išvaizdą ir įrengti 50 vietų viešbutį su konferencijų sale ir kavine.

Visos privalomos į kultūros vertybių sąrašą įtraukto pastato remonto planavimo sąlygos įvykdytos, pirmadienį joms pritarė ir Klaipėdos tarybos teritorijų planavimo komiteto nariai.

Pagal parengtus planus, po rekonstrukcijos pastatas primins tipinę XX amžiaus pradžios Smiltynės vilą – bus atkurtos fachtverkinės kurhauzo detalės, autentiškos langinės, balkono apdailos. Taip pat planuojama remontuoti greta esantį buvusios katilinės pastatą, jame įrengti apartamentus bei pagalbines patalpas.

Taip pat turėtų būti sutvarkyta ir apie hektaro ploto aplinkinė teritorija, kurioje suplanuotos dvi lauko teniso aikštelės.

Kurhauzas pastatytas 1901 metais, 1978-aisiais jis buvo rekonstruotas ir taip pat tarnavo kaip viešbutis, tačiau nuo Nepriklausomybės laikų jis neeksploatuojamas. Manoma, kad ir toliau pastato nenaudojant, jo būklė dar labiau suprastėtų.

Rekonstrukcijos planui dar turės pritarti miesto Taryba.

TVB atstovai pirmadienį dar negalėjo tiksliai atsakyti, kada prasidės remonto darbai.

© VE.lt archyvo nuotr. 

Nuotraukoje: Planuojama atkurti kiek įmanoma autentiškesnę pastato išvaizdą – taip, kaip jis atrodė praėjusio amžiaus pradžioje

Mažoji Lietuva , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra