Skulptorė K. Jaroševaitė kviečia susipažinti su pranciškonų rožiniu

Autorius: Data: 2014-12-16 , 14:12 Spausdinti

Giedrė Baltrušytė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt, Galerijos „Aidas“ nuotr.

Vienos savičiausių savo kartos skulptorių Ksenijos Jaroševaitės kūriniai surinkti į tradicinę Advento parodą. Su Lietuvos skulptūros modernėjimu siejama menininkė kviečia į pažintį su pranciškonų rožiniu.

Religinio meno kūrėja K. Jaroševaitė Advento proga kasmet atidaro parodą. Šiemet sostinės galerijoje „Aidas“ pristatomas naujausias jos darbas – daugiafigūrė kompozicija „Septynių Švč. Mergelės Marijos džiaugsmų vainikas“, tęsiantis prieš dvejus metus menininkę įkvėpusią rožinio temą.

„Teko daugiau domėtis rožiniu ir užpernai buvau padariusi darbą ta tema. Dabar tiesiog gilinuosi toliau. Paaiškėjo, kad pranciškonai turi savo rožinį, kuris vadinasi „Septynių Švč. Mergelės Marijos džiaugsmų vainikas“. Nusprendžiau ta tema padaryti tokį erdvinį objektą“, – sako skulptorė.

Menotyrininkas Alfonsas Andriuškevičius rašė, kad K. Jaroševaitės personažai yra ištiktieji – „ištiktieji tikėjimo, stebuklo, pilnatvės ir praregėjimo“. Pati menininkė savo skulptūras švelniai vadina „balvonėliais“ ir sako kūryboje norinti grįžti prie visa ko ištakų.

 

Nuo 9-ojo dešimtmečio religine tematika kurianti K. Jaroševaitė 2005-aisiais apdovanota nacionaline kultūros ir meno premija „už krikščioniškojo dvasingumo tradicijos įprasminimą skulptūrose“.

Jos darbus galerijoje „Aidas“ galima apžiūrėti iki sausio 12-osios.

 

Kultūra , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra