Skelbiama projekto „Misija Sibiras‘10“ dalyvių atranka!

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) šiais metais vėl rengia jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektą „Misija Sibiras‘10“ ir skelbia DALYVIŲ ATRANKĄ!
 
Atranka vyks dviem etapais: iš užpildytų anketų bus atrinkta grupė žmonių, kuri išsiruoš į bandomąjį žygį Lietuvoje. Jį įveikę jaunuoliai vasaros viduryje vyks į sudėtingą ir daug išbandymų žadančią ekspediciją po lietuvių tremties bei įkalinimo vietas Sibire.
 
Visi norintys dalyvauti projekte „Misija Sibiras‘10“ privalo užpildyti atrankos anketą, kuri skelbiama projekto tinklalapyje internete www.misijasibiras.lt. Atranka vyks iki 2010 m. gegužės 28 dienos.
 
Anketas kviečiami pildyti visi jauni žmonės bei užsienyje gyvenantys lietuviai, galintys pagrįstai motyvuoti savo norą vykti į ekspediciją ir atsakingai prisidėti prie projekto tikslų įgyvendinimo bei rezultatų viešinimo. Reikėtų nepamiršti, jog didžiąją ekspedicijos laiko dalį dalyviai gyvens palapinėse, laukinės gamtos sąlygomis, daugybę kilometrų keliaus pėsčiomis, kartu su savimi nešdami kuprines.
 
Šiais metais ekspedicija vyks Krasnojarsko krašte – Sverdlovsko srityje, į kurią išvyks 20-ies jaunų žmonių grupė. Projekto koordinatorius Arnas Marcinkus teigia, jog šiemet ekspedicija turės išskirtinę užduotį: „Vienas iš šių metų ekspedicijos tikslų – į Lietuvą parvežti lietuvių liaudies menininko Sibire sukurtą skulptūrą, vadinamą „Korbiko Madona“. Ši skulptūra baigia sunykti, o prarasti tokį unikalų kultūros paveldo objektą būtų nedovanotina klaida. Lietuvoje „Korbiko Madona“ būtų restauruota, o jos originalioje vietoje Sibire planuojama pastatyti tikslią skulptūros kopiją“.
 
2006-2009-aisiais metais LiJOT surengė jau 7 sėkmingas jaunimo ekspedicijas. Jų metu Sibire aplankytos lietuvių tremties vietos, sutvarkyta apie 70 lietuviškų kapinių bei susitikta su ten gyvenančiais lietuviais bei lietuvių bendruomenėmis. Svarbu paminėti tai, jog 2009 metais viena iš dviejų ekspedicijų vyko Kazachstano Respublikoje – taip siekta atkreipti visuomenės dėmesį į klaidingą stereotipą, jog Sibiras – tik Rusijos Ferderacijos teritorija. Susipažinti su ankstesnių metų projektų rezultatais galima tinklalapyje www.misijasibiras.lt.
 
„Projektą „Misija Sibiras‘10“ vykdome ir tęsiame norėdami parodyti, kad Lietuvoje bei išeivijoje jaunimas yra ir pilietiškas, ir patriotiškas, o tam pasireikšti tereikia sudaryti tinkamas ir jaunimui priimtinas sąlygas. Vedini to, tęsiame mūsų iniciatyvą, kurią visuomenė, o ypač jauni žmonės, jau įvertino“, – sako LiJOT prezidentas Šarūnas Frolenko.
 
Projekto organizatoriai: Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) 1992 m. įkurta didžiausia nevyriausybinių jaunimo organizacijų sąjunga Lietuvoje, vienijanti 62 nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas, o tai yra daugiau kaip 200 000 jaunų žmonių po vienu skėčiu.
 
Globėjai: Buvęs Prezidentas Algirdas Brazauskas ir Europos parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis
 
Papildoma informacija: Arnas Marcinkus. Programų vadovas
Mob. tel. 8 659 13149, El. paštas: arnas@lijot.lt
 
Nuotraukas galite rasti čia:
 
http://www.lijot.lt/Gallery.aspx?id=28
 
http://www.lijot.lt/Gallery.aspx?id=42
 
***
Lietuvos jaunimo organizacijų taryba
Didžioji g. 8-5, LT-01128 Vilnius, tel./faks. (5) 279 10 14, el. pastas: lijot@lijot.lt, www.lijot.lt
 
Užsiprenumeruokite LiJOT naujienlaiškį ir visuomet žinosite, kas vyksta: www.lijot.lt!

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra