Skelbiama mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ antrojo etapo data

Autorius: Data: 2011-03-28, 14:15 Spausdinti

Antrasis mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ etapas, per kurį užsiregistravę konkurso dalyviai spręs testą internetu, vyks 2011 m. balandžio 12 d.

Taip buvo nuspręsta ministerijoje vykusiame mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ organizacinės grupės pasitarime. Dėl tikslios vietos ir laiko bus suderinta su visomis dalyvauti konkurse užsiregistavusiomis mokyklomis.

Pasibaigus antrajam atrankiniam turui balandžio 15 d. Krašto apsaugos ministerijos ir Šveitimo ir mokslo ministerijos interneto puslapiuose www.kam.lt ir www.smm.lt bus paskelbti rezultatai ir 30 stipriausiųjų moksleivių žinių apie Lietuvos kariuomenę, kurie kartu su juos ruošusiais mokytojais bus pakviesti į mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalą.

Konkurso finalas šiais metais vyks balandžio 29 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje.

Moksleiviai dalyvauti konkurse buvo registruojami iki šių metų kovo 15 d. Registracijos metu gautus slaptažodžius, registruojantys mokytojai turėjo patikrinti ir perduoti moksleiviams. Tie patys slaptažodžiai bus naudojami balandžio 12 d. sprendžiant antrojo atrankinio turo internetu testą. Taip pat kiekvienas užsiregistravęs gali pamėginti išspręsti bandomąjį testą, prisijungęs adresu http://distance.lka.lt/ir paspaudę nuorodą bandomasis testas. Tai bus demonstracinis penkių klausimų testas, parodantis, kaip vyks antrojo turo testavimas. 

Aktyviausiai šiais metais konkurse dalyvauja Kauno, Lazdijų, Alytaus, Trakų, Šakių moksleiviai, tarp kurių esama ir tokių konkurso entuziatų, kurie konkurse dalyvauja jau penktą kartą. Tačiau didžioji dalis moskleivių savo žinias apie Lietuvos kariuomenę nuo seniausių laikų iki dabar pasitikrins pirmą kartą. 

„Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ – aukštesniųjų klasių mokiniams skirtas konkursas– rengiamas jau šešioliktąjį kartą. Daugiau nei dešimt metų konkursą drauge organizuoja Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos.

Konkurso tikslas – paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, taip pat sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. SKAT nemažai dėmesio skyrė darbui su jaunimu, nuolat ieškojo naujų, įdomesnių bei įvairesnių bendravimo formų. Be to, bendraujant su jaunimu, mokytojais ir kitais visuomenės atstovais, buvo pastebėta, kad visuomenė labai mažai žino apie Lietuvos kariuomenę, jos istoriją, kovas už nepriklausomybę ir rezistencijos laikotarpį.

Per visus konkurso gyvavimo metus konkurse dalyvavo daugiau kaip dešimt tūkstančių mokinių iš visos Lietuvos.

Daugiau informacijos: vyr. ltn. Rūta Gaižutytė, tel. 8 (5) 278 52 16, mob. 8 606 99 707.

Dėl prisijungimo, slaptažodžių, kitų techninių klausimų kreiptis: kpt. Marius Gricius, tel. 8 (5) 210 35 91.

K. Dijoko nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra