Skautai Lietuvai padovanojo tūkstantį medelių

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

1992 m. įsikūrusi lietuviška mokykla Vilniaus r. Bezdonių kaime ėmėsi gražios iniciatyvos – miško sodinimo, siekdama įprasminti save ir gražinti Lietuvą. Metai iš metų vyresniųjų klasių mokiniai, o vėliau prie jų prisijungę Valdovų rūmų tunto, Bezdonių Gedimino draugovės skautai, dalyvaudavo miškasodžio talkose. Įspūdingas miško sodinimas skirtas Lietuvos įstojimo į ES proga.
 
Visus tuos metus sodinimo darbai vyko Nemenčinės miškų urėdijos dėka, kuri rėmė mūsų miško sodinimo darbus. Urėdas Eligijus Ryškus – geras mokyklos draugas.
Šiais metais Gedimino draugovės skautai sumanė Lietuvos tūkstantmečio proga pasodinti 1 000 medelių Dzūkijos miškuose. Buvo susisiekta su Varėnos r. Druskininkų miškų urėdija. Jie maloniai sutiko pagelbėti. Todėl jau gegužės 5 d. patraukėme į Dzūkiją. Mus lydėjo Valdovų rūmų tunto vyresnysis skautininkas Ričardas Simonaitis ir sesuo Rima, Merkinėje sutiko Varėnos r. Druskininkų miškų urėdijos Kibyšių girininkijos girininko pavaduotojas Tautvydas Lesniauskas. Jis palydėjo į Dūdiškės mišką, kuriame mes pasodinome Nemenčinės urėdijos padovanotų 1 000 medelių. Kaip vėliau paaiškėjo, sodinome medelius Nemenčinės urėdo E. Ryškaus senelio miške, kuris taip pat buvo girininkas.
Darbas vyko kaip iš pypkės. Gal mus maloniai veikė Dzūkijos gamta, o gal pati išvyka. Įdomu, koks miškas bus po kelių šimtų metų ir dar įdomiau, koks gamtovaizdis Lietuvai palydint antrąjį tūkstantmetį. Po darbų aplankėme Merkinės piliakalnį ir Kryžių kalnelį. Vakare nakvojome vienoje Dzūkijos sodyboje, kur buvo iškūrenta pirtelė ir kurioje šiais metais atidarėme maudymosi sezoną.
Mes savo darbu gražiname Lietuvą ir tikime, kad po tūkstančio metų Lietuvoje oš dar tankesnės girios, kuriose skambės paukščių ir žvėrių balsai, o žmogus ras jose ramybę ir palaimą.
Už dovanotus sodinukus dėkojame Nemenčinės urėdui E. Ryškui. Taip pat dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šios misijos vykdymo – Kibyšių girininkijos girininko pavaduotojui T. Lesniauskui, Valdovų rūmų tunto vyresniajam skautininkui R. Simonaičiui ir seserei Rimai.

Nuotraukoje: Miško sodinimo iniciatyvos dalyviai

Voruta. –  2009, geg. 23, nr. 10 (676), 13. 

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra