Skandinaviško interjero dvelksmas Jūsų namuose

Autorius: Data: 2020-08-31 , 10:19 Spausdinti

Skandinaviško interjero dvelksmas Jūsų namuose

PR

Skandinaviško stiliaus detalės ir visuma – vienas mėgstamiausių lietuvių pasirinkimų. Kodėl? Pirmiausia – dėl šviesių spalvų, kurių dažnai trūksta aplinkoje. Juk tiek skandinavų šalių, tiek Baltų gyventojai dažnai skundžiasi tamsa, kuri vyrauja daugelį mėnesių. Natūralu, kad tikimasi bent jau tokio namų interjero, kuris būtų pozityvus. Lygiai taip pat lietuviams yra priimtinas skandinaviškas detalumas, kadangi originalus lietuviškas stilius – taip pat smulkmeniškas. Daugelio namuose dominuoja nuotraukos rėmeliuose, gėlės bei kitos smulkmenos, kurios ir kuria namų jaukumą.

Žinoma, vien nudažius sienas balta spalva ir papuošus aplinką dekoro akcentais – stilius nekvepės vikingais. Yra ir daugiau taisyklių. Tad jeigu planuojate erdvę įsirengti pats – siūlome skaityti straipsnį toliau.

Mažiau gali būti daugiau

Planuodami skandinaviško stiliaus interjerą turite nepamiršti, kad šios tautybės žmonės komponuodami smulkmenas namuose, kurios kurią jaukumą – laikosi saikumo principo, kadangi „mažiau yra daugiau“. Šios taisyklės autorius yra dizaineris Ludwig Mies van der Rohe, kuris dažnai vadinamas skandinaviško stiliaus asu.

Apskritai šiaurietiškam interjerui tinka minimalizmas, jis dažniausiai ir dominuoja, tačiau bandydami kurti paprastus, jaukius namus – turėtumėte dėmesio skirti akcentams, kurie formuoja erdvę, suteikia jai paprastumo.

Mažiau yra daugiau nereiškia, kad daiktų kiekis turi būti griežtai minimalus. Kai kuriuose stiliuose palaikomas vos iki 10 akcentų kambaryje principas. Šiuo atveju ribos nėra tokios griežtos. Tačiau per dideli daiktų kiekiai, kurie tarsi išbalansuoja erdvę – taip pat nėra geras pasirinkimas.

Daugiau šviesos bei natūralumo!

Šviesos poreikį jau minėjome ir papildomai pasikartosime, kad greta jos svarbus natūralumas. Vis dažniau įkomponuojamos gamtos diktuojamos spalvos, kurios tarsi atlieka fono vaidmenį jaukiuose namuose. Tai reiškia, kad reikėtų vengti modernumui būdingų ryškių, drąsių linijų ir rinktis paprastas, jaukias, kurios atrodo natūraliai, galbūt net glotniai.

Žinoma, ryškesnes spalvas irgi galima derinti, tačiau jos dažniausiai yra tik akcentas, kuris visumoje traukia akis, kuris tampa svarbiausiu kambario elementu. Tačiau ne visuma, kurioje, kaip minėjome, geriausias pasirinkimas yra natūraliai šviesios spalvos.

Skandinaviškas interjeras – įkvepiantiems namams

Dizainerė tikina, kad šio tipo interjeras dažnai vadinamas įkvepiančiu dėl akcentų, kurie formuojami aplinkoje. O jie pasirenkami garsiausių dizainerių, kurie kuria ne tik stilingus, tačiau ir praktiškus, svarbiausia – ekologiškus dekoro elementus.

Tokius baldus bei aksesuarus Jums gali pasiūlyti garsūs, tvariai su gamta dirbantys verslai: „Muuto“, „Design House Stockholm“, „Ikea“ ir kiti. Visi gamintojai skiria daug dėmesio natūralumui, taip pat – medžiui, kuris yra gyvybės šaltinis ir jo komponavimas namuose padeda užsitikrinti ergonomišką bei jaukią erdvę.

Medžio detalių derinimas skandinaviško stiliaus interjere – ypač dažnas pasirinkimas. Lygiai taip pat kaip ir kitų natūralių akcentų, kurie skirti ne tik estetikai, tačiau ir aplinkos suformavimui. Jeigu galite sau leisti pirkti būtent skandinaviškų gamintojų darbus, tikėtina, kad interjeras bus skoningai išbaigtas, tvarus.

Tiesa, galima pasidžiaugti, kad lietuviai taip pat aktyviai kuria baldus bei interjero akcento detales, kurios yra artimos žmogaus natūralumui, prigimčiai. Taip pat – dėl medienos, kuri gali būti vadinama svarbiausia medžiaga baldų pramonėje. Mūsų šalyje vis dar retas specialiai renkasi plastikinius gaminius. Medis – numeris 1.

Gamtai draugiškas dizainas

Nusprendus, kad namuose skoningiausiai tinka skandinaviškas interjeras – turėtumėte daugiau dėmesio skirti ir ekologijai, kuri yra neatsiejama nuo šio stiliaus.  Interjero dizaineriai teigia, kad namuose derinami ne tik „eco-friendly“ akcentai, tačiau ir pats namo interjeras kuriamas naudojant tik gamtai draugiškas medžiagas, kurios, žinoma, tinka ir žmogui.

Nuo medienos iki betono, nuo akmens iki specialaus marmuro, kuris skoningai dera greta augalų, kurie dažnai vadinami šio stiliaus akcentu. Galima šį stilių derinti su grubiais, ryškiais akcentais. Pavyzdžiui, pramoninio stiliaus namai gali būti komponuojami su Skandinavijos dvelksmu. Tokiu atveju betoniniai, šalti bei pramoniniai stalviršiai dažniausiai palengvinami medžio imitacijos padėkliukais, gėlėmis bei šiaudinėmis kompozicijomis, kurios suteikia aplinkai lengvumo, unikalumo, paryškina trapumą.

Medis – net ir vonioje

Gal daugeliui neįprastas, tačiau šiaurietiškai gyvenantiems asmenims, priimtinas pasirinkimas yra medienos gaminiai ir tuo pačiu medinis interjeras vonios patalpoje. Taip, jis pirmiausia dominuoja miegamojo erdvėje, kur dažniausiai tikimasi jaukumo, taip pat ir – svetainėje, kur derinamas ne tik medis, tačiau ir jį paryškinantys akcentai. Tačiau taip pat – vonioje, kuri lietuvio akiai gali neatrodyti labai praktiškas pasirinkimas, tačiau pasirinkus tinkamas medžiagas – tarnaus ilgai, tikrai atrodys unikaliai. Tik tuomet verta tartis su dizaineriais, taip pat ir statybinių prekių pardavėjais, kurie gali padėti rasti tikrai geros kokybės medinius baldus bei kitas medžiagas vonios kambario įrengimui. Žinoma, jos turi būti atsparios drėgmei, impregnuotos ypač geromis medžiagomis. Ar tokias rasti pavyks? Tikrai taip, kadangi jau ne vienerius metus šiauriečiai kuria tokias jaukias vonias, kuriose galima įkvėpti daugiau gyvybės.

Mediena alsuojančiose voniose taip pat derinami ir gėlių, akmens akcentai, kurie priartina erdvę dar arčiau gamtos.

Didelės erdvės – jaukumui

Gana ryškus šio tipo interjero akcentas yra didelės erdvės, kurias galima įsirengti net ir senos statybos lietuvių namuose. Jeigu mūsų šalyje anksčiau statomi namai dažniausiai buvo suskirstyti mažomis erdvėmis, kad kiekvienas turėtų po kambariuką, tai šiuo metu mažos erdvės atveriamos vis plačiau, tad jose derinti to paties stiliaus akcentus – tampa kur kas paprasčiau.

Išgriovus sienas dažniausiai atsiveria didelės erdvės, kurios dažomos šviesios spalvos dažais. Taip pat derinami ir mediniai, akiai malonūs baldai, kuriuose irgi dominuoja šviesesni atspalviai. Tik vienas kitas baldas yra ryškesnis, taip suteikiant erdvei daugiau unikalumo ir tuo pačiu paryškinant  smulkmenas. Erdvei daugiau jaukumo suteikia ir dideli stiklai, permatomo stiklo durys, kurios padeda į namus įsileisti daugiau saulės šviesos. Taip pat dažnai interjere komponuojami veidrodžiai, kurie suteikia patalpoms daugiau erdvumo, galiausiai, geba paryškinti kambario akcentus.

O kaip yra su šviestuvais? Pačios sienos, interjeras jau yra šviesus, tad dažniausiai šviestuvai nebetampa tokiu prioritetu kaip kad senos statybos namuose. Visgi, jie yra svarbūs. Derinkite ne tik bendrinius, kurie skirti visos patalpos apšvietimui, tačiau taip pat ir akcentinius, kurie paryškina tam tikras erdves namuose. Akcentiniai yra ypač svarbūs tuomet, kai patalpų erdvės yra labai didelės, tačiau norisi per šviesos žaismą jas suskirstyti zonomis, paryškinti tam tikras linijas, galiausiai, suteikti erdvėms daugiau asmeniškumo. Derinkite šviestuvus vieną prie kito savo stiliumi, kad pavyktų palaikyti balansą. Žinoma, pirkite tokius, kurie dera skandinaviško stiliaus interjere.

Daugiau apie skirtingą interjero dizainą: https://eglidesign.lt/interjero-dizainas/

Reklama , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra