Skandalas gali sumenkinti Lietuvos įvaizdį pasaulyje, o šalies Prezidentui grasinama apkalta

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Praėjusią savaitę aukštiesiems valstybės pareigūnams Lietuvos Valstybės saugumo departamento vadovas M. Laurinkus pristatė medžiagą, kurioje teigiama, kad Prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais R. Ačas per tarpininkus palaiko ryšius su Rusijos nusikalstamu pasauliu.

Prezidentūra tai neigia.

Seimo nariams ir žiniasklaidai VSD pateikė slaptų pokalbių įrašų, iš kurių sprendžiama, kad dosniausias Prezidento R. Pakso rinkimų kampanijos rėmėjas – „Avia Baltika“ kompanijos vadovas J. Borisovas, paaukojęs rinkimų kampanijai 1,2 mln. litų, šantažuoja mūsų šalies vadovą,  ir veikdamas tiesiogiai bei per patarėją R. Ačą ir verslininką A. Drakšą, siekė oficialaus posto Prezidentūroje.
Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 287 straipsnio 1 punkte – grasinimo valstybės tarnautojui siekiant atlikti veiksmus savo naudai. Pagal šį straipsnį pateikti įtarimai J. Borisovui, jo namuose buvo atliktos kratos. Už šį nusikaltimą numatoma bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Savo patarėją R. Ačą Prezidentas laikinai nušalino nuo pareigų: „vengdamas nepageidautinų interpretacijų.“ Prezidentas išplatino pareiškimą: „Atsakingai pareiškiu, kad nesu saistomas jokių įsipareigojimų, kurie kenktų valstybės interesams. Savo veikla nesu pažeidęs nei valstybės Konstitucijos, nei įstatymų. Savo įsitikinimais ir priesaika esu susaistytas tik su Lietuvos žmonėmis.“

Prezidentas atmetė kaltinimus ryšiais su tarptautiniais nusikaltėliais ir pavadino tai sąmokslu.
Tačiau spaudoje vis dažniau prabylama apie tai, kad Seimas inicijuos apkaltos Prezidentui R. Paksui procesą.

Seime sukurta 9 narių komisija, turėsianti ištirti Valstybės saugumo pateiktą informaciją. Komisijos pirmininku patvirtintas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas A. Sakalas. Jis sakė: „Komisija turės ištirti Prezidento aplinkos įtaką Prezidentui, Prezidento aplinkos ryšius su abejotinais asmenimis ir Prezidento pasirašytą sutartį su Prezidento rinkimų kampanijos rėmėju J. Borisovu, jeigu tokia yra.“

Komisija pirmąsias išvadas Seimui turės pateikti iki gruodžio 1 dienos. Seimo pirmininkas A. Paulauskas mano, kad parlamentinis įvykių nagrinėjimas tik patvirtins, kad mūsų šalyje demokratija.

Premjeras A. Brazauskas pabrėžė, kad VSD pažymoje nėra nė vieno žodžio apie Prezidentą ir kalbos apie Prezidento ryšius su „mafija“ esančios nepagrįstos. „Nieko panašaus šitoje medžiagoje nėra. Ir prašau į tai atkreipti dėmesį, nes mesti kaltinimus Prezidentui, neturint jokio pagrindo, mažų mažiausia yra nesąžininga“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Lietuvos krašto apsaugos ministro L. Linkevičiaus žodžiais, kilęs skandalas  gali gerokai sumenkinti Lietuvos įvaizdį pasaulyje, o nutekėjusi slapta informacija partneriams užsienyje parodo, kad šalis nesugeba jos išsaugoti. „Žaidimas vyksta mūsų valstybės prestižo, Lietuvos, kaip patikimos partnerės, vardo sąskaita; Todėl ir darau išvadą, kad šitaip žaisdami užtraukiame didelę dėmę valstybei, kuri rengiasi stoti į ES, NATO“, – teigė ministras.

Prezidentas R. Paksas išvyko į Briuselį, kur susitiko su NATO, Europos Sąjungos vadovais, perskaitė kalbą Europos Parlamento sesijoje.  Šiomis dienomis Europos Sąjungoje sprendžiama, ar Lietuva tinkamai pasirengusi stoti į ES.Lietuva tarp dešimties kandidačių pripažinta antrąja iš geriausiai pasirengusių stoti į ES.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra