Skaitmeninė darbotvarkė. Du trečdaliai Europoje žiūrimų televizijos programų sukurtos Europoje

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugsėjo 23 d. Europos Komisijos paskelbtos 2007–2008 m. ataskaitos duomenimis, ES televizijos transliuotojai vidutiniškai 63 % transliavimo laiko skiria ES sukurtoms programoms, o 35 % – nepriklausomų Europos kūrėjų sukurtiems kūriniams.

Komisija kas dvejus metus skelbia Europos kūrinių transliavimo Europos Sąjungos televizijos kanalais stebėjimo ataskaitą, kad būtų galima įvertinti, kaip siekiama vieno iš ES Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvoje nustatytų tikslų.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/23092010_skaitmenine_darbotvarke_lt.htm

Tinkamas vidaus rinkos veikimas. Valstybės narės turi stengtis, kad vidaus rinka taptų realybe

Valstybėms narėms vis dar neblogai sekasi vidaus rinkos taisykles perkelti į nacionalinę teisę, tačiau, remiantis naujausia Europos Komisijos vidaus rinkos rezultatų suvestine, pastaraisiais metais atsirado lėtėjimo tendencija. Šiuo metu į nacionalinę teisę vidaus rinkos direktyvų, kurių perkėlimo terminas pasibaigęs, neperkelta vidutiniškai 0,9 %, o 2010 m. kovą tokių buvo 0,7 %. Tai reiškia, kad valstybės narės vis dar atitinka tikslą neviršyti 1,0 %, kurį 2007 m. nustatė valstybių ir vyriausybių vadovai. Vertinant ES teisės taikymą, pažeidimų, palyginti su padėtimi prieš pusmetį, šiek tiek sumažėjo. Labai svarbu yra piliečių judumas vidaus rinkoje, todėl vienas rezultatų suvestinės skyrių skirtas veiksmingam ES taisyklių profesinės kvalifikacijos abipusio pripažinimo srityje taikymui.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/23092010_vidaus_rinka_lt.htm

Europos kalbų diena. Daugiakalbystės nauda smulkiajam verslui

Manoma, kad su 11 proc. mažųjų ir vidutinių įmonių nepavyksta sudaryti sutarčių dėl kalbų nemokėjimo. Šių prarastų galimybių kaina gali siekti milijonus eurų ir yra rimtas pavojus darbo vietoms. Šių metų rugsėjo 26 d., sekmadienį, ir artimiausiomis darbo dienomis minint Europos kalbų dieną daug dėmesio bus skiriama verslininkų kalbų mokėjimui. Rugsėjo 24 d. Briuselyje už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimo reikalus atsakinga Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou sakys kalbą konferencijoje „Kalbos mažosioms ir vidutinėms įmonėms“ ir susitiks su Europos įmonių, kurioms kalbų mokėjimas padėjo pasiekti gerų rezultatų, atstovais. ES yra unikali daugiakalbė šalių ir tautų bendruomenė – čia kalbama 23 oficialiosiomis kalbomis ir daugiau kaip 40 regioninių ir mažumų kalbų. 2001 m. pradėtos minėti Europos kalbų dienos paskirtis – šią įvairovę paminėti ir pabrėžti kalbų mokėjimo svarbą mūsų asmeniniam ir profesiniam gyvenimui.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/23092010_daugiakalbyste_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm   

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500  

Spaudos ir informacijos skyrius/Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje
Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius,
t
el: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192, www.europa.eu/lietuva

Nuotraukoje:
Rūmai, kuriuose dirba Europods Komisija

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra