Šiuolaikinis mokytojas. Pamokos, patrauklios paaugliams

Autorius: Data: 2019-10-30 , 10:31 Spausdinti

Šiuolaikinis mokytojas. Pamokos, patrauklios paaugliams

Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos koliažas. Nuotraukų autorės – R.Valiuvienė ir S.Imbrasienė

Rima VALIUVIENĖ, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, Snieguolė IMBRASIENĖ, anglų kalbos mokytoja metodininkė, www.voruta.lt

Šiuolaikiniam mokytojui – šiuolaikiškas būdas mokytis

 

Nuolatinę kaitą išgyvenanti visuomenė meta iššūkį ir mokytojui – jis turi tobulėti, kad galėtų modernizuoti ugdymo procesą, jo pamokos būtų patrauklios paaugliui, kuris ne tik pažįsta pasaulį keliaudamas, bet ir puikiai įvaldęs šiuolaikines technologijas. Tarptautinis ERASMUS+ projektas sudaro mokytojui galimybes keliauti ir mokytis, susitikti su kolegomis iš kitų šalių, dalintis patirtimi, o po to grįžus įgytas žinias pritaikyti savo darbe.

 

Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos mokytojų grupė dalyvavo tarptautinio Erasmus+ KA1 projekto „Komunikacinių ir profesinių  kompetencijų tobulinimas“ (Development of communicative and professional competences) I etape – „Kompiuterinių įgūdžių gilinimas – technologinių įrankių panaudojimas“ (Empowerment of ICT skills – Making Use of Technology Tools) (2018 spalio 1 – 6d.) ir „Anglų kalbos įgūdžių tobulinimas“ (Improving English Language Skills) (2019 spalio 12 – 19 d.).

Projektas buvo turtingas įvairiausių veiklų. Į Maltą vykę mokytojai kartu su kitų šalių atstovais mokėsi kurti asmeninį tinklapį, stebėjo, kaip blogʼą galima panaudoti mokymo/mokymosi tikslams, kūrė įvairias internetines užduotis, mokėsi vaizdo klipų redagavimo ir titravimo, kurį galima panaudoti ir pamokose siekiant paįvairinti ugdymo procesą. Bene aktualiausias šiuolaikiniam mokytojui iššūkis – sudominti paauglį ir palaikyti jo mokymosi motyvaciją, todėl pravertė susipažinimas su tokiomis veiklomis, kaip animuotų skaidrių kūrimas ir panaudojimas mokymo tikslams, garso įrašo kūrimas naudojimui internete mokymo tikslams ar virtualios tapatybės kūrimas. Mokytojams patiems teko sukurti ir pademonstruoti kolegoms, ką išmoko projekto kursuose. Taigi mokymų rezultatas – gebėjimas sukurti ir redaguoti internetinį puslapį ir blogą; technologijomis paremtos mokymosi aplinkos kūrimas naudojant laisvai prieinamas internetines programas. Po paskaitų studentais kuriam laikui tapusių mokytojų laukė kultūrinė pažintis su Maltos istorija, lankytinomis vietomis.

                      Ne mažiau intensyvi buvo ir Splite (Kroatija) viešėjusių mokytojų mokymų savaitė. Jų tikslas – pagilinti anglų kalbos žinias, nes bendradarbiavimas ir bendravimas su socialiniais ir dalykiniais partneriais iš kitų šalių meta mokytojams dar vieną iššūkį – suprasti kolegas ir būti suprastam. Į Kroatiją atvyko net 11 šalių pedagogų iš įvairaus profilio mokyklų. Pažintis su kolegoms ir jų pasidalinta informacija apie Europos šalių švietimo sistemas bei kylančias problemas šiek tiek nuramino, kad ne tik mes susiduriame su super tėveliais ar nenorinčiais mokytis mokiniais. Buvo diskutuojama, koks yra XXI amžiaus mokytojas, kaip įveikti iššūkius, kurie kyla dirbant su modernias technologijas įvaldžiusiais vaikais, kaip palaikyti mokymosi motyvaciją, kad ugdymas būtų patrauklus. Profesionalūs Erasmus+ mokytojai supažindino su šiuolaikiškais būdais mokytis anglų kalbos įdomiai ir efektyviai, o įgyta patirtis pravers ir pamokose, nes metodai ir medžiaga pritaikoma pagal bendrojo ugdymo programą dirbantiems mokytojams mokykloje. Interaktyvūs žaidimai, kuriuos teko išbandyti mokytojams plečiant savo anglų kalbos žodyną nuteikė smagiai, leido netgi pasivaržyti savo žiniomis. Po paskaitų mokytojai keliavo po Splitą, kurį galima drąsiai pavadinti muziejumi po atviru dangumi. Istorinis miestas nepaprastai gražus, dvelkia antikos kultūra, kuri tokia artima mūsų gimnazijos mokytojams.

                      Taigi galima drąsiai teigti – šiuolaikinis mokytojas turi puikias galimybes tobulėti dalyvaudamas Erasmus+ projekto rengiamuose kursuose, nes jų įvairovė atitinka poreikius ir atveria kelius įveikti kylančius iššūkius, be to, keliaudami mokytojai susipažįsta su įvairių šalių kultūra, o parsivežtais įspūdžiais ir žiniomis pasidalija su kolegomis ir savo mokiniais.

Kultūra , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra