Siūlymas skirti paramai 1 proc. GMP – neleistų gyventojams pasinaudoti šia galimybe

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Valdantiesiems nesusitariant dėl 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio skyrimo labdarai, nevyriausybinės organizacijos bei paramos ir labdaros fondai, vieni iš šiuo metu veikiančios paramos gavėjų, piktinasi dėl to, kad Vyriausybė yra nelinkusi tartis bei konsultuotis dėl to su visuomene ir suinteresuotomis organizacijomis. Šiuo metu diskusijos kyla dėl to, ar ir kiek ši paramos forma turėtų būti mažinama bei kam skiriama.
 
„Šiuo metu klausimas dėl 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio skyrimo paramai ir labdarai yra užstrigęs dėl nesibaigiančių politikų ginčų. Siūlymas mažinti šią paramos formą iki 1 proc. gali sąlygoti tai, kad dauguma gyventojų tiesiog negalės pasinaudoti galimybe savo nuožiūra tam tikrą gyventojų pajamų mokesčio dalį pervesti kaip labdarą ir paramą,“ – komentuoja Šarūnas Frolenko, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT), vienijančios 60 jaunimo organizacijų visoje Lietuvoje.
 
Pasak LiJOT vadovo, net šiuo metu, kai gyventojai paramai bei labdarai gali skirti iki 2 proc. nuo savo mokamo gyventojų pajamų mokesčio, Valstybinė mokesčių inspekcija perveda paramos gavėjams gyventojo skirtą mokesčio dalį tik tada, kai ji viršija 10 litų. Jei būtų patvirtinta naujoji tvarka ir gyventojai galėtų skirti ne 2, o 1 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčio, visi tie, kurių darbo atlygis neviršija 1 000 litų – tokios paramos skirti nebegalėtų, nes ji neviršytų 10 litų ir mokesčių inspekcija šių pinigų tiesiog nepervestų.
 
„Pripažinkime, kad sunkmečiu asmenų, gaunančių atlygį iki 1 000 litų yra itin daug, taigi parama sumažėtų labiau nei teigia valdantieji. Kita vertus, šioje vietoje svarbiau yra tai, kad valdantieji yra nelinkę konsultuotis su visuomene ir suinteresuotais paramos gavėjais ir kartu ieškoti bendrų sprendimo būdų. Pilietinėje visuomenėje tai yra tiesiog nesuprantama,“ – teigia Š. Frolenko.
 
Primename, kad šiuo metu siūloma leisti gyventojams paramai skirti iki 1 proc. pajamų mokesčio ir siaurinti šios paramos gavėjų ratą – t. y. iš paramos gavėjų išbraukti tas institucijas, kurios ir taip gauna paramą iš valstybės biudžeto. Šiam sprendimui nepritaria Liberalų ir centro sąjunga, kuri griežtai pasisako prieš tai, kad būtų panaikinta galimybė remti biudžetines organizacijas.
 
Paramos gavėjams 2008 metais gyventojai pervedė 58,8 mln. litų. Didžiausią dalį paramai skirtų lėšų – 20,9 mln. litų (36 proc.) gavo valstybės ir savivaldybių įstaigos, 17,6 mln. litų (30 proc.) – asociacijos, 7,8 mln. litų (13 proc.) – viešosios įstaigos, 4,3 mln. litų (7 proc.) – labdaros ir paramos fondai, o 3 mln. litų (5 proc.) atiteko gyvenamųjų namų, sodininkų bendrijoms.
 
Daugiau informacijos: Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) ryšių su visuomene koordinatorė Laura Tyrylytė, tel.: (8-6) 767 8229; (8-5) 279 1014, el. paštas: informacija@lijot.lt, www.lijot.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra