Siūloma plėsti Panevėžio istorinę dalį

Autorius: Data: 2011-10-18 , 14:15 Spausdinti

Siūloma plėsti Panevėžio istorinę dalį

Panevėžio miesto savivaldybės užsakymu UAB „Urbanistika“ ir UAB „Senojo miesto architektai“ baigia rengti Panevėžio miesto istorinės dalies specialiojo plano koncepciją. Siūloma nustatyti didesnes istorinės dalies teritorijos ribas nei dabar – jas praplėsti iki 298,1 ha.

Teritoriją siūloma didinti siekiant geriau išsaugoti kuklų architektūrinį palikimą, įvairialypį miesto urbanistinį veidą, savitumą, susiformavusį nuo XVI a. pradžios iki XX a. vidurio.

Plano rengėjų nuomone, istorinė dalis galėtų būti papildoma kai kuriais buvusiais XIX a. ir XXa. pradžios priemiesčiais ir charakteringos pokarinės individualios statybos kvartalais, kurie buvo suplanuoti ir užstatyti dar iš tarpukario išlikusiais urbanistinės plėtros principais. Į kultūros vietovės teritoriją siūloma įtraukti ir dviejų išlikusių vėjo malūnų aplinką tarp Ramygalos ir J. Basanavičiaus gatvių, kaip praeityje čia vyravusio charakteringo agrarinio kraštovaizdžio reliktą. Teisinę paveldosauginę apsaugą siūloma suteikti ir kelioms istorinėms, į priemiesčius ir užmiestį vedusioms gatvių trasoms, į vertybės teritoriją įtraukiant tik jų erdves istorinių raudonųjų linijų ribose. Išlikusius XIX a. pab.-XX a. pr. namus šalia šių gatvių siūloma laikyti gatvių (teritorijos) vertingąja savybe.

Tad istorinę miesto dalį papildytų Respublikos, A. Mackevičiaus, K. Donelaičio, A. Smetonos, Kęstučio, Vytauto, Stoties, Smėlynės, Klaipėdos ir kt. gatvių atkarpos, spirito ir mielių fabriko teritorija ir kt.

Priklausomai nuo istorinės miesto dalies objektų vertės jiems ir jų teritorijoms būtų nustatomi skirtingi – du autentiškos paskirties bei keturi tausojamo naudojimo – režimai.

Panevėžio miesto istorinės dalies koncepcija pateikiama Savivaldybės interneto svetainėje www.panevezys.lt – Teritorijų planavimas. Ją jau svarstė ir savo pasiūlymus pateikė miesto Tarybos komitetai, pritarė architektų taryba.

Miesto bendruomenės siūlymų laukiama iki lapkričio 7 dienos tel. 501 327 (Kultūros paveldo skyriaus vedėja Loreta Paškevičienė), el. p.: loreta.paskeviciene@panevezys.lt.

Ryšių su visuomene skyrius

T. Stasevičiaus nuotr.

Panevėžys , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra