Siūlo griežčiau bausti rinkėjų papirkinėtojus, prasižengusius kandidatus iškart šalinti iš rinkimų

Autorius: Data: 2012-10-31 , 13:24 Spausdinti

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo griežtinti baudžiamąją atsakomybę už rinkėjų papirkinėjimą ir sudaryti galimybę šalinti iš rinkimų nesąžiningai konkuruojančius politikus bei partijas.

Tai numatyta Baudžiamojo kodekso, Kriminalinės žvalgybos, Seimo rinkimų ir Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymų pataisose, kurios trečiadienį, 2012 m. spalio 31 d., skubos tvarka teikiamos Seimui.

Teikiamuose teisės aktų pakeitimuose siūloma rinkėjų papirkinėjimą laikyti apysunkiu nusikaltimu bausmę už jį padidinant du kartus – nuo 2–3 metų iki 4–6 metų laisvės atėmimo. Taip pat baudžiamąją atsakomybę taikyti ne tik fiziniams, bet ir juridiniams asmenims bei šią nusikalstamą veiką organizavusiems asmenims.

Nustačius pažeidimus taip pat siūloma kandidatus į Seimą šalinti iš rinkimų iškart. Šiuo metu Seimo rinkimams galioja išskirtinė sąlyga, kai likus 15 dienų iki balsavimo, net ir užfiksavus pažeidimus, negalima pašalinti kandidatų ir partijos iš rinkimų. Europos Parlamento ir savivaldybių tarybų rinkimuose tokių privilegijų nėra.

Siekiant užtikrinti objektyvią ir nešališką Vyriausiosios rinkimų komisijos veiklą, Prezidentė siūlo uždrausti partijų deleguotiems komisijos nariams spręsti rinkimų pažeidimų klausimus.

LRT.lt

Rinkimai į Seimą , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra