Šiukšlių regioniniame parke – vis mažiau

Autorius: Data: 2011-04-16 , 15:38 Spausdinti

Nutirpus sniegui ir artėjant aplinkos švarinimo akcijai „DAROM 2011“, patikrinome pernykštės akcijos metu sutvarkytas vietas. Džiaugiamės, kad talkininkų pastangos nenuėjo veltui ir šiukšlių regioniniame parke vis mažiau.

Pernai metais buvo sutvarkyti patys didžiausi, įsisenėję „skauduliai“ – užšiukšlinti Koplyčninkų kaimo ir Griovių geomorfologinio draustinio šlaitai.

Miške prie Koplyčninkų kaimo (Vilniaus r. sav.) pernai buvo surinktas ir išvežtas didžiulis, per daugelį metų susikaupusių atliekų, kiekis. Šioje talkoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Sutvarkius miškingus Koplytėlės (Koplyčankos) upelio šlaitus, pastatėme įspėjamuosius ženklus, prašydami gerbti žmonių darbą ir švarią gamtą. Praėjus metams galime pasidžiaugti, jog naujų atliekų nepriversta. Tikrai smagu, jog pati didžiausia Neries regioniniame parke užšiukšlinta teritorija po truputį vėl atgauna pirmykštės gamtos bruožus. Griovių geomorfologinis draustinis taip pat gražėja. Pernai aplinkos tvarkymo akcijos metu iš gražaus upelio šlaito buvo ištraukta kelios dešimtys senų padangų, įvairių senų baldų ir gausybė buitinių atliekų. Apžiūrėjus šią teritoriją šiais metais, džiugu, jog kaip ir prie Koplyčninkų kaimo, naujų atliekų sąvartynų čia neatsirado.

Šiais metais „DAROM 2011“, Neries regioninio parko direkcija, kartu su talkininkais, švarino Šilėnų ir Mozūriškių kaimų apylinkes (Vilniaus rajone) ir Rykantų apylinkes (ties Balčiūnų kaimu) Trakų rajone.

http://neriesparkas.lt/

Nuotraukose:

1. 2011 m. balandžio mėn. ties Koplyčninkų kaimu – šiukšlių nėra

2. Taip 2010 m. iki tvarkymo atrodė šiukšlynas ties Koplyčninkų kaimu

Parkai , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra