Širvintų jaunimas apmąstė Lietuvos kelią

Autorius: Data: 2011-02-21 , 10:02 Spausdinti

Sigita NEMEIKAITĖ, Vilnius

Gyvas pilietiškumo pamokas, minėdami Vasario 16-ąją – Valstybės atkūrimo dieną – mokėsi Širvintų moksleiviai, kurioms kruopščiai bei su meile ruošėsi ir patys.

Kodėl tokia svarbi ši diena jauniesiems širvintiškiams? Matyt, todėl, kad čia Tėvynės meilė kaip niekur kitur perduodama iš kartos į kartą. Krašte, kur tebesklando garsiojo Širvintų-Giedraičių mūšio, lėmusio apgintą valstybės nepriklausomybę, dvasia. Tuo buvo galima įsitikinti ir pernai rudenį, minint istorinio mūšio 90-metį, kai iškilmėse mirgėjo gausybė šviesių jaunų veidų. Širvintų žemėje istorinę atmintį, lyg šventą ugnį kursto ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto signataro kunigo Alfonso Petrulio amžinojo poilsio vieta Musninkų bažnyčios šventoriuje.

Su didžiausiu nuoširdumu „Tautinės giesmės“ žodžius giedojo visi į iškilmingą minėjimą susibūrę Širvintų pradinės mokyklos vaikai. Ir, atrodo, mokytojų pasakojimą, kaip kūrėsi nepriklausoma Lietuvos valstybė, jie girdėjo jau ne pirmąjį kartą. Tačiau, labai nekantraudami, pirmą kartą jie susitiko su Seimo nariu Gintaru Songaila ir jo padėjėja Nijole Balčiūniene. Svečias su moksleiviais pasidalijo savo mintimis apie tai, kad jaunoji karta gyvena jau antrąjį kartą atgimusioje nepriklausomoje šalyje, priminė istorijos puslapius, kaip prieš 93-jus metus gimė atkurta Lietuvos valstybė. Jaudinamas akimirkas dovanojo puikiai paruoštas moksleivių vokalinis ansamblis, pačių mažiausiųjų tautiniai šokiai ir skaitomos eilės apie meilę Tėvynei.

Po koncerto Seimo narys G. Songaila ir jo padėjėja N. Balčiūnienė susipažino su erdviomis, šiuolaikiškai įrengtomis klasėmis, biblioteka bei net gyvuoju kampeliu. Nuoširdžiai, šiltai savo rūpesčiais ir lūkesčiais su svečiais dalijosi mokyklos direktorė Irena Sližauskienė, mokytoja Daiva Sakalauskienė, papasakojusios apie mokyklos veiklą. Įdomu, kad ši mokymo įstaiga savarankiškai veikia tik penkerius metus, tačiau yra viena iš sportiškiausių mokyklų Vilnijos krašte – tai liudija gausybė sporto prizų ir taurių, čia sumaniai ugdomi meniniai gebėjimai, ekologinės aplinkos idėjos, artimai bendradarbiaujama su kitomis Širvintų mokyklomis.

Vasario 16-osios bei pilietiškumo tema, kurią plėtojo Seimo narys G. Songaila, tęsėsi ir kitoje Širvintų mokykloje – Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje. Tai viena iš seniausių, įkurta dar 1924 metais, mokykla. Gimnazijos direktorė Janina Martinaitienė sakė, kad šiemet pedagogai į gyvenimą išleis jau 62-ąją abiturientų laidą.

Kas buvo tie dvidešimt vyrų, pasirašiusių istorinį dokumentą? Kas buvo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai? – į šį klausimą svarbu atsakyti, kad geriau suprastume, kaip ir kokiomis aplinkybėmis pasaulio žemėlapyje vėl sušvito Lietuvos vardas. Apie tai, istorines aplinkybes, akto istorinę reikšmę, sąsajas su šiandienos Lietuva gimnazistams pasakojo, o tiksliau pasakius, su jaunimu kolegiškai mintimis dalijosi G. Songaila.

Savus apmąstymus apie istorinį Lietuvos valstybingumo virsmą gimnazistai dėstė gražiai sukomponuotoje literatūrinėje kompozicijoje. Tautine dvasia ir jaunystės entuziazmu trykšte tryško Dainų šventės dalyviai – gimnazijos choras bei tautinių šokių kolektyvas.

Tačiau tuo Vasario 16-osios minėjimo iškilmės dar nesibaigė. Grupė ką tik pakoncertavusių gimnazistų su savo mokytoja Irena Vasiliauskiene visus pakvietė į Medžiukų kaimą. Čia susirinkusi nedidelio kaimo bendruomenė turėjo progą pabendrauti su Seimo nariu, pasiklausyti puikiai įvaldyto jaunųjų dainininkų repertuaro. Vietos kultūros namų vadovė Joana Kasparienė pasidžiaugė gausiai susirinkusia publika, o svečiams beliko apgailestauti, kad šįkart jie neišgirdo garsiojo Medžiukų vyro ansamblio dainų. Šį ansamblį – daugelio renginių pažibą – prieš 9-erius metus subūrė ir gražiai puoselėja J. Kasparienė.

Iš Medžiukų – į Musninkus. Grupė Širvintų jaunimo kartu su Seimo nariu jau vakarėjant pagerbė tarpukariu mirusio, Musnininkų bažnyčios šventoriuje palaidoto, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto signataro A. Petrulio atminimą. Jaunimas, ant kapo jau radęs Lietuvos Respublikos prezidentės vardu padėtą vainiką, žvakelių, uždegė ir savąsias. Pilietiškumo pamoka, išsitęsusi nuo ryto iki vakaro, baigėsi kupina simbolinės rimties ir pagarbos. Nors snigo ir šalo, tačiau šventoriuje plevenančios švieselės skleidė paslaptingai priartėjusią istorijos savastį.

Autorės nuotr.

Nuotraukose:

1. Šviesioje, erdvioje Širvintų pradinės mokyklos bibliotekoje šiltai bendravo (iš kairės) mokyklos direktorė I. Sližauskienė, mokytoja Daiva Sakalauskienė, bibliotekininkė Irena Kaziukėnaitė, Seimo nario padėjėja N. Balčiūnienė, Seimo narys G. Songaila

2. Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos choras pažėrė tautinių dainų popuri

3. Seimo narys gimnazijoje kalbėjo apie Vasario 16-ąją – ką ji reiškė ir reiškia mūsų valstybei

4. Seimo narys ir Širvintų pradinės mokyklos mokytoja D. Sakalauskienė turėjo ką papasakoti mažiesiems širvintiškiams

5. Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos muzikos mokytoja Irena Vasiliauskienė su savo auklėtiniais dovanojo koncertą Medžiukų bendruomenei

6. Seimo nario padėjėja geografė, etnokultūrininkė ir keliautoja N. Balčiūnienė Širvintų pradinės mokyklos vaikams dovanojo savo knygą „Abipus Neries“

7, 8. Grupė Širvintų jaunimo atstovų su G. Songaila uždegė žvakeles Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto signataro kunigo A. Petrulio amžinojo poilsio vietoje Musninkų bažnyčios šventoriuje

Voruta. – 2011, kov. 12, nr. 5 (719), p. 8.

Vasario 16-oji , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra