Širdies kelias. II Advento sekmadienis

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

„Iš Siono sklinda Jo grožio spindesys, Dievas akivaizdžiai ateis. Suburkite Jam Jo šventuosius, kurie įtvirtino Jo sandorą, aukodami aukas.“ (II Advento sekmadienio Gradualo giesmė, Ps. 49, 2. 3. V. 4).
 
Didingas vaizdinys. Žinia, Dievas gyvena neprieinamoje šviesoje. Ir štai – Jo šviesa! Iš Jo šventovės sklinda „Jo grožio spindesys“. Tie, kurie atvėrė širdis Jo aukai, kurie patys save aukojo ant Jo širdies altoriaus, jie žino, kad Jis ateis. Jie jau patiria Jį ateinantį. Nes Jo grožio šviesa jau smelkiasi galingu Jo Meilės atvirumu – Meilės auka alsuojančioms tikinčiųjų sieloms. Ir aš žinau, kad Jis ateis.
 
Bet, paklausime savęs kiekvienas, ar tikrai žinau? Ar mano širdį pasieks šis Dievo grožio spindesys? Ar mano širdis nėra įkalinta maloniame pasaulio komforto kalėjime?
 
Todėl šiandien su visa Bažnyčia meldžiu:
 
„Viešpatie, sužadink mūsų širdis, kad parengtų kelius tavajam Viengimiui, idant per Jo atėjimą nuvalytomis sielomis būtumėme verti tau tarnauti. Kuris su tavimi gyvena ir viešpatauja vienybėje su Dievu Šventąja Dvasia per amžių amžius. Amen.“ (II Advento sekmadienio kolekta)
 
O kaip sužadinama širdis? Galiu nubusti iš miego, prasikrapštyti akis, išgerti kavos puodelį ir taip sužadinti save dienos darbui, bendravimui su artimaisiais, susitikimams su nepažįstamaisiais, kurie manęs šią dieną laukia. Bet ar galiu sužadinti savo širdį?
 
Ar galiu pažadinti širdį, kuri net ir nežino, ko ji nuolat ilgisi, kuri taip lengvai apsisvaigina jusliniais potyriais ir bėga nuo savižinos?
 
Ar žino mano širdis, kad ji pailsės ir džiaugsis tik Kūrėjo artumoje?
 
Pasaulio gėriuose pasimetęs netikintis žmogus, matyt, nežino. Tačiau ir ne kiekvieno tikinčiojo širdis yra jautri Dievui. Jį pažinti – reiškia Jį patirti. Tikėjimas apsigyvena prote, o meilė – širdyje. Deja, ne visada protas ir širdis keliauja viena kryptimi. Tikėjimu žinau, kad Dievas yra, tačiau ar visada valingai širdimi renkuosi Jį kaip vertingiausią savo brangenybę? Ar tikrai mano širdyje spindi Jo grožio spindesys?
 
Ar mano širdis yra jautri Dievo Žodžio skambesiui? Ar aš Jį girdžiu?
 
„O, Siono tauta, štai ateis Viešpats gelbėti tautų, ir padarys Viešpats girdimą savojo balso šlovę jūsų širdies džiaugsme.“ (II Advento sekmadienio Įžangos giesmė)
 
Bažnyčios liturgija kviečia tikinčiuosius advento metu suklusti ir sužinoti savo širdies slėpinius. Privalu išpainioti begalybės trokštančią neramią savo valią iš laikinų troškimų brūzgynų.
 
Tikintis žmogus neišvengiamai turi savęs paklausti: ar mano širdis yra išplauta paaukoto Avinėlio kraujyje, kad taptų jautri Jo meilės man ir kitoms sieloms pasaulyje pribuvėja?
 
Advento metu Viešpats ragina mus išlyginti pasaulio pažadų tankumyne pakrikusius širdies kelius ir nutiesti ateinančiam Viešpačiui kelią – tiesiai į Jį mylinčią širdį. Ir įvyks tai, ko šiandien mums linki Apaštalas Paulius:
 
„Taigi vilties Dievas jus, gyvenančius tikėjimu, tepripildo visokių džiaugsmų ir ramybės, kad Šventosios Dvasios galybe būtumėte pertekę vilties.“ (Rom 15,13)
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: M. Kubilius

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra