Šiluvoje prasideda Šilinės – Didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. rugsėjo 7 d. vakare, 18 val. šv. Mišiomis Šiluvoje pradedami švęsti Didieji Švč. M. Marijos Gimimo atlaidai, kurie tęsis visą aštuondienį iki rugsėjo 15 d. Šiemetinės Šilinės vyksta Padėkos už laisvę metais, tad Šiluvos atlaidų metų bus švenčiamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20 metų jubiliejus.

Pagrindinės iškilmės – rugsėjo 12 d. sekmadienį. Tądien Šiluvoje bus švenčiama Padėkos už laisvę šventė. Rugsėjo 11 d., šeštadienį, Šeimų ir jaunimo dieną bus meldžiamasi už sužadėtinius, šeimas, vaikus ir jaunimą. Šiai dienai parengta speciali programa. Jaunimas į Šiluvą šeštadienį atkeliaus pėsčiomis iš Raseinių. Rugsėjo 11-osios vakare Šiluvoje bus rodoma roko opera „Prisikėlęs“.

Kasdien Šiluvoje laukiami piligrimai iš visos Lietuvos bei kitų kraštų. Pamaldų tvarka įprastinė kaip ir kasmet. Pagrindinės pamaldos, kurioms vadovauja Lietuvos vyskupai, vyks 12 val. sakralioje aikštėje priešais Baziliką. Arkivyskupijos kunigai kasdien nuo ryto lyg vakaro pasirengę teikti maldininkams sielovadinius patarnavimus.

Pagal parengtą atlaidų programą į Šiluvą atvykti ypač kviečiamos atskiros žmonių grupės: Lietuvos kariuomenė, policijos, priešgaisrinės apsaugos, medicinos darbuotojai. Atskiros dienos skiriamos katalikiškoms bendruomenėms, maldos grupėms, vienuoliams, kunigams. Numatytos šiemetinės maldų intencijos: malda už taiką ir ramybę pasaulyje, gyvo ir tvirto tikėjimo liudijimą, pašaukimų atpažinimą, malda už sergančius ir kenčiančius nuo priklausomybių etc. Paprastai per didžiuosius Šilinių atlaidus Šiluvoje apsilanko iki šimto tūkstančių maldininkų iš visos Lietuvos bei įvairiausių užsienio šalių.

Kviečiame dalyvauti Šilinių atlaiduose – dėkoti Dievui už laisvę, melsti Tėvynei Jo globos ir palaimos, o visiems Lietuvos žmonėms – dvasinio išsilaisvinimo ir atsinaujinimo!

Išsamiau apie Šiluvą, atlaidus ir kiekvienos dienos tvarkaraštį rasite internete: www.siluva.lt

Atlaidų programa

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Šiluvos koplyčia

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra