Šiluvoje buvo švenčiama Dievo žodžio šventė

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šiluvoje penktadienis (2009 09 11) buvo išskirtinė diena – čia buvo švenčiama Dievo žodžio šventė.
 
Per šiuos Šilinių atlaidus, drauge minint Evangelijos žinios tūkstantmetei Lietuvai jubiliejų, piligrimų žvilgsniai ypač kreipiami į per ilgus amžius nuo šv. Brunono kankinystės aukos iki mūsų laikų atėjusį Dievo žodį, dėkojant Viešpačiui už malones, patiriamas skaitant Šventąjį Raštą, prašant, kad Biblija visiems krikščionims taptų kasdiene tikėjimo duona.
 
Šią dieną į Šiluvą buvo ypač kviečiamos atvykti Šventojo Rašto maldos grupės, švietimo, kultūros darbuotojai. Sielovados patarnavimus teikė Kauno II dekanato kunigai bei atvykusieji iš kitų Lietuvos vietų. Su Šventuoju Raštu susijusiomis intencijomis buvo meldžiamasi ryto šv. Mišiose Apreiškimo koplyčioje. Šventosios Dvasios įkvėpimo visiems skelbiantiems Dievo žodį buvo prašoma vėlesnėse šv. Mišiose Bazilikoje.
 
Gausiai dalyvavę maldininkai joms vadovavusio Rumšiškių klebono kun. Egidijaus Perioko buvo paraginti prašyti Viešpaties, kad būtų pripildyti Dvasios ir su džiaugsmu bei drąsa gyventų Dievo žodžiu ir jį skelbtų. Švenčiant Eucharistiją giedojo Babtų ir Panevėžiuko jaunimo choras.
 
„Šiandien švenčiame Dievo žodžio šventę, kuri skirta apmąstyti istorijoje skambantį Dievo balsą, kuris keičia žmonių gyvenimus ir pasaulio istoriją, kreipdamas ją Dangaus karalystės link“, – per pamokslą kalbėjo kun. Kęstutis Kėvalas, ragindamas būti atvirus Dievo prakalbinimui per savo Žodį, kuris „nėra nuojauta, mintys, bet visa perkeičianti žmogaus gyvenimo patirtis.“
 
Katechezėje prieš pagrindines šv. Mišias kun. K. Kėvalas kalbėjo apie visos, Bažnyčios švenčiamos, liturgijos centrą ir viršūnę – Eucharistiją. Pasak kun. K. Kėvalo, pats Jėzus yra įsakęs tai daryti savo atminimui, per ją dabar išgyvename Jėzų, kuris ateina mokyti, išgydyti, išgelbėti; Eucharistija – tas valgis, kuris teikia gyvybę, malšina žmogaus troškulį ir ilgesį, jau dabar leidžia ragauti dangaus paguodos. „Jėzus yra čia – besiaukojantis už mus. Jis kviečia tai daryti ir mus. Tada keisis mūsų aplinka, mūsų tėvynė“, – skambėjo katechezėje.
 
Iškilmingai Eucharistijos liturgijai vidudienį vadovavo Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, koncelebravo Kauno arkivyskupijos augziliaras vyskupas Jonas Ivanauskas, dešimtys įvairių vyskupijų kunigų. Giedojo Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios choras.
 
Šių pamaldų dalyviai dėkojo Dievui už Eucharistijos ir Šventojo Rašto dovaną, o arkivyskupo S. Tamkevičiaus dar buvo paraginti melsti viena mintimi – kad Dievo žodis pasiektų pačią žmogaus širdį.
 
Vakare Bazilikoje šv. Mišias už švietimo ir kultūros darbuotojus aukojo Kauno II dekanato dekanas kun. Augustinas Paulauskas. Giedojo Raudondvario parapijos choras.
Šiluvoje, Bažnyčiai švenčiant Švč. Mergelės Marijos Gimimo iškilmę, didieji Šilinių atlaidai prasidėjo nuo rugsėjo 8–osios. Pirmąją atlaidų dieną buvo švenčiama Lietuvos kariuomenės diena, primena Elta.
 
Rugsėjo 9 d., trečiadienį, Šiluvoje buvo švenčiama Kunigų ir vienuolių diena ir dėkojama Dievui už kunigiškojo ir vienuolinio pašaukimo malonę.
 
Rugsėjo 10-ąją, trečiąją atlaidų dieną, Šiluvoje, be kitų piligrimų, rinkosi tikintieji, dirbantys katalikiškose institucijose ir organizacijose, dalyvaujantys draugijų veikloje, esantys įvairių maldos grupių, bendruomenių nariais įvairiose Lietuvos vyskupijose ar parapijose. Svarbiausioji tos dienos maldos intencija buvo prašyti Viešpaties malonės, kad katalikiškos bendruomenės liudytų gyvą ir tvirtą tikėjimą.
 
Atlaidų oktava, prasidėjusi rugsėjo 8–ąją, baigsis rugsėjo 15 d. Pagrindinės iškilmės vyks sekmadienį, rugsėjo 13 dieną. Iškilmingiausiajai liturgijai, kaip praneša Kauno arkivyskupijos kurija, vadovaus Šventojo Tėvo atstovas Lietuvoje apaštališkasis nuncijus Luidžis Bonacis.

www.lrytas.lt

Nuotraukose:
 
1. Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilika (pastatyta 1760–1775 m., yra
2. Stebuklais garsėjantis Marijos paveikslas bažnyčios didžiajame altoriuje, minimas nuo 1646 m., iškilmingai kanonizuotas  1786 m.
3. Koplyčia Švč. Marijos apsireiškimo garbei (pastatyta 1924 m. Marijos apsireiškimo vietoje)
4. Koplyčios viduje Švč. Marijos skulptūra

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra