Šiluvoje baigėsi jubiliejiniai atlaidai

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2009 m. rugsėjo 15 d. Šiluvoje baigėsi nuo rugsėjo 8 d. vykę didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai. Ši ilgametė tradicija nebuvo nutrūkusi net ir gūdžiaisiais tautos istorijos laikotarpiais.
 
Šiemetinės Šilinės buvo švenčiamos drauge minint Evangelijos žinios tūkstantmetei Lietuvai jubiliejų. Per aštuonias atlaidų dienas Šiluvoje lankėsi apie 100 tūkst. piligrimų, o per 35 tūkst. iš jų priėmė šventąją Komuniją.
 
Rugsėjo 15 d., švenčiant Švč. M. Mariją Sopulingąją, paskutinė Šilinių diena buvo skirta ligoniams ir medicinos darbuotojams. Apie penkis tūkstančius piligrimų savo motinišku glėbiu apglėbė Šiluvos Mergelė, Ligonių Sveikata, užtarianti Viešpačiui kenčiančius fizines ir dvasines kančias.
 
Pradėdamas Eucharistijos liturgiją, arkivyskupas Sigitas Tamkevičius kvietė melstis už ligonius ir tuos, kurie jiems gelbsti: gydytojus, slaugos personalą, ligonių globėjus ir artimuosius. „Evangelijos žinios Lietuvai jubiliejus pats brangiausias turėtų būti kenčiantiems žmonėms – Jėzus Kristus atnešė viltį, kurios iki tol nebuvo“, – sakė arkivysk. S. Tamkevičius savo pamoksle, atkreipdamas dėmesį, jog ligos ar negalios gali užsklęsti žmogų savyje, versti pykti ant Dievo, nes – baisiausia, kai „kenčiama be Dievo, be vilties“.
 
Ganytojas kvietė įsižiūrėti į Sopulingosios Motinos kančią prie kryžiaus, kuria ji kartu su Sūnaus kančia prisidėjo prie žmonijos išgelbėjimo. „Jūsų kančia, vargai daugeliui gali būti išgelbėjimas“, – sakė ganytojas, kviesdamas visus, kurie serga, turi negalią, kenčia, sudėti tai prie Viešpaties kryžiaus ir taip pasitarnauti dvasia sergančiai mūsų tėvynei, žmonėms, praradusiems viltį. Pamoksle arkivyskupas dėkojo medikams, neįgaliųjų globėjams, visiems, kurie žadina kenčiančių viltį ir rodo jos pagrindą – vienybę su Jėzumi Kristumi. Pamaldų pabaigoje visi kunigai ir vyskupai ligoniams teikė specialųjį asmenišką palaiminimą.
 
Rugsėjo 14 d., per Šv. Kryžiaus išaukštinimo šventę Šiluvoje buvo švenčiama Policijos bei priešgaisrinės apsaugos darbuotojų diena ir melstasi ne tik už šių svarbių profesijų pareigūnus, bet ir už jų šeimas. Eucharistijos liturgijai vadovavęs arkivyskupas Sigitas Tamkevičius sveikino drauge su savo darbuotojais į Šiluvą atvykusius Vidaus reikalų ministrą, policijos generalinį komisarą, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovą, visus policininkus ir priešgaisrinės apsaugos darbuotojus.
Pamokslą pasakęs kun. Kęstutis Kėvalas kvietė pasvarstyti, kas galėtų sustiprinti prigimtinės nuodėmės kupiną pareigūnų darbo kasdienybę, kas gali teikti vilties, jos taip stokojančioje dabartyje. „Mes esame kviečiami stiprinti save viltimi, jog paskutinis žodis priklauso Dievui“, – sakė kun. K. Kevalas ir tęsė, – Būkit pasveikinti: jumis didžiuojamės, už jus meldžiamės, kad nesusvyruotumėt. Stiprinkim save malda bei Eucharistija ir, Marijos žodžiais tariant, matysim didžių dalykų, kurių darys mums Visagalis.“
 
„Visi, kurie tarnaujate Lietuvos žmonių saugumui, esate Bažnyčiai labai brangūs“, – prieš suteikdamas ganytojišką palaiminimą sakė jiems arkivysk. S. Tamkevičius, drauge primindamas, kad mes visi, antrojo Lietuvos tūkstantmečio žmonės, turime jausti už tai savo atsakomybę.
 
Vakaro šv. Mišiose, kurioms vadovavo vysk. J. Ivanauskas, buvo meldžiama malonės suklydusiems grįžti į prasmingą gyvenimą.
 
Pagrindinė iškilmių diena buvo rugsėjo 13 d., sekmadienis. Tądien Šiluvoje, ypač gausiai dalyvavę visą aikštę ir jos prieigas užpildę piligrimai buvo paprasti įvairių Lietuvos kraštų tikintieji ir ypač garbingi svečiai, aukšti dvasininkai, valdžios žmonės LR premjeras A. Kubilius, Europos Parlamento narys prof. V. Landsbergis, Seimo nariai, ministrai, savivaldybių vadovai. Tądien visi dėkojo Dievui už mūsų tautai prieš tūkstantmetį dovanotą Evangelijos šviesą ir krikščioniškojo tikėjimo malonę.
 
Savo atvykimu į iškilmes ir lietuviškai ištartu žodžiu Šiluvos piligrimus pradžiugino ir sustiprino apaštališkasis nuncijus arkivyskupas Luigi Bonazzi, perdavęs ir Šventojo Tėvo palaiminimą. Savo homilijoje nuncijus, kvietė pamąstyti, ką Lietuvos istorijai reiškė krikščionių tikėjimo priėmimas praeityje ir kokią žinią neša šiandienos krikščioniui. „Šiuo gyvenamuoju metu, išsiskiriančiu didžiuliu sąmyšiu ir vis labiau plintančia neopagonybe, privalome labiau nei bet kada likti ištikimi „evangeliškosios tapatybės principui“. Grįžti prie Evangelijos, gyventi ja daugiau ir geriau, gyventi autentišką krikščionio gyvenimą Lietuvos tikinčiuosius kvietė apaštališkasis nuncijus.
 
Drauge su juo koncelebravo ir visi Lietuvos vyskupai bei svečiai iš Baltarusijos ir Lenkijos – Minsko arkivyskupo augziliaras vyskupas Anton Dziemianko ir Elko vyskupas Jerzy Mazuras. Jis šv. Mišių pabaigoje per arkivysupą Tamkevičių įteikė Šiluvai skiriamą dovaną –Gižicko mieste Lenkijoje šiemet švęsto šv. Brunono kankinystės paminėjimo iškilmių medalį ir sakė: „Prašykime, kad šv. Brunonas įkvėptų mus skelbti Evangeliją, ginti krikščioniškąsias vertybes ir būtų gerų santykių tarp tautų pavyzdžiu, įkvepiančiu kurti krikščioniškąją Europą, besiremiančią Evangelijos uola.“
Pamaldų pabaigoje Šiluvos aikštėje buvo pašventinta Skausmo slėpinių koplyčia, o būrys tikinčiųjų buvo priimti į Šiluvos Švč. M. Marijos draugiją.
 
www.bernardinai.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra