Šiluvoje atnaujinta Apsireiškimo koplyčia

Autorius: Data: 2011-09-07 , 10:02 Spausdinti

Trečiadienį, 2011 m. rugsėjo 7 d., Šiluvoje prasidėjo Didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai, vadinamosios Šilinės. Į atlaidus susirinkusių maldininkų ir piligrimų akį džiugins atgimusi Apsireiškimo koplyčia, kurioje baigiami išorės tvarkybos darbai.

2008–2011 metais Apsireiškimo koplyčiai restauruoti Kultūros paveldo departamentas skyrė daugiau kaip 1,5 mln. litų. Už šias lėšas suremontuotas stogas ir stogeliai, sutvarkytas fasadas, langai, durys ir kt.

2008-aisiais Šiluvos bazilikos kompleksui buvo suteiktas kultūros paminklo statusas.

Dabartinę mūrinę Apreiškimo koplyčią 1906 metais suprojektavo architektas Antanas Vivulskis, sukūręs ir Trijų kryžių paminklą Vilniuje. Į koplyčios altoriaus pamatus įmontuotas akmuo, ant kurio, kaip manoma, piemenėliams apsireiškė Švč. Mergelė Marija. Koplyčia baigta statyti 1924 m. ir pašventinta per tų metų Šilines.

Šiluva – vienas iš svarbiausių maldininkų traukos centrų Lietuvoje, išlaikęs ilgiausią Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidų šventimo tradiciją. Lietuvai atgavus nepriklausomybę maldininkai gausiai važiuoja į Šiluvos atlaidus. Kiekvieną atlaidų dieną meldžiamasi įvairiomis aktualiomis intencijomis. Švenčiamos kariuomenės, policijos, medikų, kunigų, vienuolių, Bažnyčios institucijų, šeimų, vaikų, jaunimo, ligonių, dienos.

Atlaidų metu vyksta katechezės, konferencijos, kultūrinė programa. Į Šilinių atlaidus kasmet rengiamas tarptautinis piligrimų žygis iš Kryžių kalno.

Šiluvos Apsireiškimo koplyčioje 1993 m. rugsėjo 7 d. meldėsi popiežius Jonas Paulius II.

Šiluvos atlaiduose kasmet apsilanko 50–75 tūkst. tikinčiųjų. Šių metų atlaidai Šiluvoje tęsis iki rugsėjo 15 dienos.

www.lrt.lt

Katalikų parapijos , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra