Šilutės muziejuje: ryšys su tūkstantmečiu – kasdienybė

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šilutės muziejus Lietuvos tūkstantmetį pažymėjo renginiu „Viena tūkstantmečio kasdienybės istorijų“. Svarbiausia jo dalimi tapo parodos „Miestiečio buitis ir kasdienybė prieškaryje“.

Parodą parengęs Šilutės muziejaus istorikas Darius Barasa sakė, kad „Besivaikydami vertybių, unikalumo dažnai pamirštame kasdienybę. O juk didžiąją dalį iš tų 350 tūkst. dienų prabėgusių per 1 000 metų, žmonės gyveno dirbdami kasdienius savo darbus. Ieškodami išskirtinumo mes pametame tai, kas vyksta čia ir dabar. Laikui bėgant pasidaro sunku surasti informacijos apie kasdienę buitį“.

Rengdamas parodą jis norėjo parodyti kasdienybę. Ne kaimišką, o miestietišką, mat ši kultūra Lietuvoje labai mažai tyrinėta. Parodą surengti nebuvo lengva, nes miestietiškų daiktų muziejus turi nedaug. Daugelis daiktų turi savo istoriją. Pavyzdžiui, laikrodis į muziejų atkeliavo iš buvusio Šilutės vykdomojo komiteto, o tarpukariu jis stovėjo kažkokioje Šilutės apskrities įstaigoje. Dauguma eksponuojamų indų – iškasti iš žemės, kur juos, besitraukdami nuo sovietų armijos, paslėpė vietos gyventojai.

Po parodos žiūrovų laukė Gražinos Bardauskienės vadovaujamas Usėnų dramos mėgėjų kolektyvas „Veržė“ – jis parodė K. Sajos komediją „Palangos liūtas“, kuri sulaukė didelio pasisekimo regioninėje apžiūroje Salantuose. Sprendžiant iš žiūrovų juoko ir plojimų, spektaklis ir Šilutėje pavyko ne blogiau nei Salantuose.

Renginio dalyviai palapinėje pakabintame ekrane žiūrėjo kino ir foto dokumentikos apie Klaipėdos krašto ir Rytų Prūsijos miestų gyvenimą retrospektyvą, skanavo čia pat ant senovinės krosnies pagal senus receptus iškeptų blynų, atsigėrė kafijos.

www.silutesnaujienos.lt

Nuotraukose:

1. Lankytojai apžiūrinėjo parodos „Miestiečio buitis ir kasdienybė prieškaryje“ ekspoziciją
2. Šis laikrodis į muziejų atkeliavo iš buvusio Šilutės vykdomojo komiteto. Tarpukariu jis stovėjo kažkokioje Šilutės apskrities įstaigoje

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra