Šilumos ūkio scenarijus gali pasikartoti atliekų sektoriuje

Autorius: Data: 2012-04-06 , 13:30 Spausdinti

Penktadienis, 2012 m. balandžio 6 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas.

Šalies vadovės teigimu, įstatymo pataisos atveria kelią Regioninių atliekų tvarkymo centrų (RATC) privatizavimui ir monopolio įsigalėjimui atliekų bei sąvartynų tvarkymo versle. Pasak Prezidentės, įsigaliojus šioms pataisoms, gerokai išaugtų atliekų tvarkymo kaina, turtingieji mokėtų mažiau, o sąžiningi žmonės turėtų mokėti už visus. Kaina už šiukšlių išvežimą ypač padidėtų daugiabučių namų gyventojams.

Šios pataisos siūlo sukurti „Rubikoninį“ šilumos ūkio variantą ir atveria kelią monopolininkui piktnaudžiauti kainomis už atliekų tvarkymą. Gyventojai už atliekų išvežimą mokės brangiau, o savivaldybės bus bejėgės juos apginti. Šalies žmonės jau nukentėjo nuo monopolininkų savivalės šilumos ūkyje“, – pabrėžė D. Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, išstūmus savivaldybių įmones ir privatizavus atliekų tvarkymo sektorių, šalies žmonės taptų privatininkų įkaitais, nes sąvartynų eksploatavimas ir šiukšlių išvežimo paslaugos būtų orientuotos ne į gyventojų poreikius, o į pelną.

Pasaulinė praktika rodo, kad privačių sąvartynų tvarkymas kainuoja gerokai brangiau. Marijampolėje, kur sąvartyną eksploatuoja privatus operatorius, atliekų tvarkymo paslaugos yra brangiausios visoje Lietuvoje.

Savivaldybių asociacijos Prezidentei adresuotame laiške taip pat akcentuojama, kad įsigaliojus šioms pataisoms atliekų tvarkymo paslaugos gyventojams gerokai pabrangtų.

Valstybės vadovės teigimu, viešas interesas turi būti apgintas. Negalima leisti, kad atliekų tvarkymas būtų monopolizuotas, o gyventojai patirtų ekonominių, socialinių ir ekologinių nuostolių. Todėl RATC turi išlikti savivaldybių nuosavybe, negali būti privatizuota jų vykdoma ūkinė veikla ar jie išardyti dėl formalių reikalavimų.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Daugiau informacijos:

http://verslas.delfi.lt/business/jsimenas-atlieku-tvarkymo-istatyma-vetavusi-dgrybauskaite-kalba-su-numirusiais.d?id=57816068

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra