Šilumos kainų mažinimui – dar vienos Prezidentės pataisos

Autorius: Data: 2012-02-21 , 14:09 Spausdinti

Antradienis, 2012 m. vasario 21 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos ir Seime registruojamos Šilumos ūkio įstatymo pataisos, (http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/silumos_ukio_istatymo_pataisos.htmlkuriomis siūloma suvienodinti ir palengvinti prisijungimo prie šilumos perdavimo tinklų ir šilumos pardavimo sąlygas nepriklausomiems gamintojams ir taip užtikrinti konkurenciją šilumos gamyboje.

„Šilumos kainos mažės tik panaikinus monopolijų dirbtinai kuriamas kliūtis nepriklausomiems šilumos gamintojams tiekti pigesnę šilumą gyventojams“, – pabrėžė Prezidentė.

Šiuo metu nepriklausomi šilumos gamintojai negali parduoti šilumos gyventojams, nes šilumos tiekimo monopolijos iškelia atgrasančias prisijungimo prie tinklų sąlygas, reikalauja nepagrįstai didelių rezervavimo mokesčių ir į sutartis įtraukia griežtas sankcijas.

Pataisomis siekiama, kad naudojimosi šilumos perdavimo tinklais reikalavimus ir šilumos pirkimo – pardavimo sutarčių sąlygas tvirtintų ne monopolijos, o Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Prezidentės teigimu, reali šilumos gamintojų konkurencija, padėtų efektyviau panaudoti perteklinę šilumą, skatintų alternatyvaus gamtinėms dujoms kuro naudojimą ir atpigintų šilumą gyventojams.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra