Šilumos gamintojų konkurencija ir alternatyvus kuras gali atpiginti šilumą

Autorius: Data: 2012-02-20 , 16:00 Spausdinti

Pirmadienis, 2012 m. vasario 20 d. (Grigiškės).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi AB „Grigiškės“. Su bendrovės vadovais, energetikos ministru, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos, bendrovių „Lietuvos energija“ bei „Baltpool“ atstovais šalies vadovė aptarė nepriklausomų šilumos gamintojų problemas ir neatidėliotinas priemones, kurios leistų atpiginti šilumos kainas sostinės ir visos šalies gyventojams.

Šalies vadovės teigimu, šilumos kainas sumažins tik reali šilumos gamintojų konkurencija ir gamtinėms dujoms alternatyvaus kuro naudojimas. Pasak Prezidentės, būtina nedelsiant sudaryti galimybę nepriklausomiems šilumos gamintojams prisijungti prie šilumos perdavimo tinklų ir vykdyti atvirus konkursus investuotojams į šilumos ūkį, kad monopolijos būtų išskaidytos.

„Perteklinės šilumos pagamina „Grigiškių“ ir kitos šalies gamyklos, ypač turinčios biokuro katilines, tačiau monopolijos ir jas palaikančios savivaldybės šios šilumos tiesiog neperka arba iškelia atgrasančias sąlygas. Būtina stiprinti konkurenciją ir užtikrinti nepriklausomiems gamintojams galimybę tiekti pigesnę šilumą gyventojams“, – pabrėžė Prezidentė.

Šalies vadovės iniciatyva parengtos nepriklausomiems gamintojams prisijungimą prie šilumos perdavimo tinklų garantuosiančios Šilumos ūkio įstatymo pataisos, pagal kurias naudojimosi šilumos perdavimo tinklais sąlygas tvirtintų ne monopolininkas, o Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Šilumą gyventojams atpigintų ir biokuro ar kito alternatyvaus kuro katilinių plėtra. Prezidentės teigimu, būtina užtikrinti ne tik sparčią, bet ir skaidrią šilumos ūkio pertvarką.

„Visos šalies savivaldybės privalo užtikrinti sąžiningą konkurenciją, vykdyti atvirus konkursus ir sudaryti vienodas sąlygas visiems investuotojams į šilumos ūkį, o ne proteguoti vieną pasiūlymą, ar tai būtų biokuro katilinės, ar atliekų deginimo gamyklos statyba“, – teigė Prezidentė.

Miestuose, naudojančiuose biokurą, šiluma yra trečdaliu pigesnė.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Daugiau informacijos:

http://verslas.delfi.lt/energetics/prezidente-ir-energetikos-ministras-nepritaria-dalkios-biokuro-katilines-statyboms.d?id=55732169

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra