Šilti šalto vasario stabtelėjimai

Autorius: Data: 2011-02-23 , 08:19 Spausdinti

Europos Parlamento narė Radvilė MORKŪNAITĖ

Nors vasaris bene šalčiausias mėnuo, tačiau šaltuką „nugesina“ šilti susitikimai – tiek Europos Parlamente, kur antradienį (2011 02 15) mano kvietimu atvyko kelios dešimtys kraštiečių iš visos Lietuvos (džiaugiuosi, kad Europos Parlamentą aplankėte šventiški, belaukiantys Vasario 16-osios, nors ir buvote kelyje!), tiek čia, grįžus į Lietuvą.

Na, o aš šįkart Strasbūre užtrukau ypač trumpai ir vos išlydėjusi svečius iš Lietuvos, rengiausi skrydžiui. Nes Valstybės atkūrimo dieną visada norisi pasitikti namuose.

Minint Vasario 16-ąją Utenos muzikos mokykloje tradiciškai organizuojamas pilietinių dainų ir poezijos festivalis-konkursas „Volunge šauk ąžuole“. Šiemet buvau pakviesta tapti šio gražaus renginio globėja. Džiaugiuosi turėsianti galimybę su konkurso laureatais susitikti Europos Parlamente, kur pakviečiau apsilankyti. Galimybė pasiklausyti kūrybingų uteniškių, savo eilėmis ir dainomis puoselėjančių pilietiškumą ir rūpestį Lietuva, mano manymu, yra ne tik graži šventė uteniškiams ir miesto svečiams, bet ir įkvepianti tradicija, kuri nelengvu laikmečiu pabudina šiltesnius jausmus savo šaliai.

Penktadienį, vasario 18-ąją, mero Antano Čepononio kvietimu lankiausi Radviliškyje, kur susitikau su Radviliškio Lizdeikos gimnazijos bendruomene, vėliau – apie pilietiškumą, visuomeninę veiklą diskutavome su aktyviuoju Radviliškio jaunimu.

Šeštadienį, vasario 19 d., Pasvalio krašto muziejuje dalyvavau konferencijoje, kuri skirta laisvės gynimo 20-mečiui. Konferencijoje su Pasvalio rajono meru Gintautu Gegužinsku, Seimo nariu Antanu Matulu, Krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene kalbėjomės apie Lietuvai svarbias datas – Sausio 13-ąją, Vasario 16-ąją. Kalbant laisvės gynimo jauno žmogaus sąmonėje tema prisiminiau savo septynmetės patirtis ir išgyvenimus, savo tėvo pamokymus seserims tomis naktimis prie bokšto. Kartu pristačiau savo su biuru išleistą knygą sausio 13-ajai. Vieną iš jų įteikiau svečiams iš Norvegijos, irgi viešėjusiems konferencijoje Pasvalyje, prisimindama, kad skandinavai anuomet buvo vieni iš pirmųjų pripažinę nepriklausomą Lietuvą.

Pasibaigus konferencijai, prie kavos kalbėjomės su pasvaliečiais – Parlamento gynėjais, Pasvalio krašto menininkais, apžiūrėjome parodą „Kelias į laisvę“. Visada smagu nuvykti į Pasvalį – tikrų patriotų kraštą, anuomet nepabūgusių ir bent keliais autobusais nuvykusių ginti Lietuvos Seimo.

M. Mikulėno nuotr.

http://morkunaite.wordpress.com/

EP: Radvilė Morkūnaitė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra