Šilinių – Didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo didžiųjų atlaidų Šiluvoje – kronika

Autorius: Data: 2011-09-12 , 08:41 Spausdinti

Penkių šimtmečių gyvą atlaidų tradiciją puoselėjančioje Šiluvoje nuo 2011 m. rugsėjo 7 d. iki 15 d. švenčiami Didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai.

Šiomis dienomis ypač gausiai lankoma Šiluva, prieš keturis šimtmečius palaiminta Dievo Motinos apsireiškimu, sutraukia tūkstančius įvairaus amžiaus, profesijų, pašaukimų, įvairių šalies kraštų piligrimų, kurie atvyksta švęsti Švč. M. Marijos, nekart istorijoje užtarusios lietuvių laisvės viltis, Gimimo. Be to, šiemet Šiluvoje švenčiami ir Lietuvos vyskupų paskelbti Dievo Gailestingumo metai.

Rugsėjo 7-oji – Palaimintojo Jono Pauliaus II diena, kuria nuo šiol visada bus pradedami Šilinių atlaidai, priminė 1993-iųjų rugsėjo 7-ąją, kai Šventasis Tėvas lankėsi Šiluvoje, ypač jo padrąsinimą Lietuvos žmonėms, tuomet pradėjusiems kurti nepriklausomą gyvenimą savo tėvynėje, likti ištikimiems Kristaus Evangelijai. Pasak Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus, šią dieną mokysimės ir nepaprastos šio popiežiaus meilės Švč. M. Marijai, kurios užtarimo nuolat meldė laisvės troškusi mūsų tauta. Palaimintojo Jono Pauliaus II dieną dėkota Dievui už šio popiežiaus, nuolat skelbusio pasauliui jo išgelbėjimo Dievo gailestingumu žinią, gyvenimą ir šventumą.

Rugsėjo 8-ąją Šiluvoje buvo minimas ypač brangus krikščionims, visai Bažnyčiai Švč. Mergelės Marijos Gimimas. Šią iškilmę drauge su kitais piligrimais šventė Lietuvos kariuomenė, kaip ir kasmet gausiai susirinkusi Šiluvoje. Iškilmingoms šv. Mišioms vadovavo Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis, koncelebravo Lietuvos vyskupai, kariuomenės kapelionai. Iškilmėse dalyvavo LR Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, kiti ministerijos pareigūnai, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, kiti atsakingi pareigūnai, karininkai ir kariai, taip pat garbieji Lietuvos partizanai, šauliai, savanoriai.

Lietuvos kariuomenės ordinaras vyskupas Gintaras Grušas savo homilijoje ragino atrasti, kur Dievas mums rodo gailestingumo darbų galimybes, atrasti, kur – kariuomenėje, šeimoje ar kitur – esame siunčiami nešti jo meilę ir gailestingumą. Arkivyskupas S. Tamkevičius linkėjo atlaidų dalyviams išsivežti iš Šiluvos gerą optimistišką nuotaiką ir su ja kurti laisvos Lietuvos gyvenimą, nepaisant dabarties sunkumų turėti viltį ir būti tvirtiems, kaip Lietuvos kariai.

Rugsėjo 9-oji Šilinių atlaiduose buvo švenčiama Katalikiškų bendruomenių ir maldos grupių diena. Šiluvoje gausiai rinkosi visoje Lietuvoje gyvuojančių, įvairias Bažnyčios tarnystes atliekančių institucijų bei organizacijų nariai, taip pat įvairios katalikiškos bendruomenės, draugijos, didesnės ir mažesnės maldos grupės.

Šis būrys yra didžiulė jėga Bažnyčioje, nes meldžiasi. Malda – Bažnyčios bendruomenės gyvybė“, – sakė liturgijai vadovavęs Kauno arkivyskupas S. Tamkevičius, be kita ko, visus paragindamas taip galingai, viena širdimi, melstis ir už kitus Lietuvos žmones, prašyti jiems prikeliančio Dievo gailestingumo.

Šeštadienį, rugsėjo 10 d., Šiluvoje buvo švenčiama Šeimų ir jaunimo diena. Į ją buvo kviečiami sužadėtiniai, šeimos, vaikai ir jaunimas, akademinių bendruomenių nariai, tikybos mokytojai ir katechetai. Kauno arkivyskupijos jaunimas šią dieną rengė žygį į Šiluvą pėsčiomis.

Pagrindinę Šilinių dieną, rugsėjo 11-ąją, sekmadienį, Šiluvoje buvo švenčiama Padėkos už Dievo Gailestingumą šventė ir dėkojama Viešpačiui už gailestingumo malonę. Pagrindines pamaldas 12 val. tiesiogiai transliavo Lietuvos televizija. Tą dieną į Šiluvą atžygiavo piligrimai, nuo rugsėjo 9 d. keliavę iš Kryžių kalno.

Arkivyskupas S. Tamkevičius, kvietęs atvykti į Šiluvą dalyvauti atlaiduose, priminė, jog atlaidai – tai galimybė artėti prie Dievo, sugrįžti prie jo, atsiteisti, susitaikyti, pasitikėti Dievo gailestingumu – būtent Dievo meilę ir Gailestingumą šiomis dienomis Šiluvoje ir šventė tūkstančiai žmonių.

Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba, tel. (8~37) 40 90 25, el. p.  info@kn.lcn.lt, www.kaunoarkivyskupija.lt

Dariaus Chmieliausko nuotr.

Kauno arkivyskupija , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra