Sigito Parulskio kūryba bus pristatyta Sardinijos literatūros festivalyje „Pasakojimų sala“

Autorius: Data: 2014-07-05 , 10:32 Spausdinti

Šiais metais Sardinijos literatūros festivalyje „Pasakojimų sala“, vykstančiame Gavoi mieste, pirmą kartą bus pristatyta autoriaus iš Lietuvos kūryba. Susitikimas su rašytoju Sigitu Parulskiu yra numatytas šiandien, liepos 5 d.

Sardinijos literatūros festivalis „Pasakojimų sala“, kasmet pritraukiantis daug klausytojų, šiemet vyksta jau 11-ąjį kartą.

Sigitas Parulskis (g. 1965 m.) – vienas populiariausių šių dienų Lietuvos rašytojų. Poetas, prozininkas, dramaturgas, vertėjas ir kritikas, jo kūryba yra pelniusi visas svarbiausias Lietuvos literatūrines premijas, tarp jų – Lietuvos nacionalinę meno ir kultūros premiją 2004 m.

Parulskio kūryba kalba apie skausmingus egzistencinius savosios kartos išgyvenimus, patirtus sovietiniame režime, taip pat apie mėginimus prisitaikyti atgavus Nepriklausomybę. Rašytojas sugeba atsiriboti nuo asmeninės trauminės patirties ir ją universalizuoti, tačiau jos iki galo neišsižada ir nepraranda. Balansą tarp patirties skausmo ir savirefleksijai reikalingo nuotolio padeda sukurti ironija, sarkazmas, provokuojančiai šiurkšti leksika, netikėti palyginimai ir metaforos. Peržengdamas per daugelį tabu, rašytojas apmąsto svarbiausius egzistencinius klausimus (mirtis, meilė, vienatvė), skausmingai gilinasi į savo santykį su Dievu.

Į italų kalbą yra išverstas Parulskio romanas „Trys sekundės dangaus“ (vertėjai Birutė Žindžiūtė-Michelini ir Guido Michelini). Šį romaną išleido Italijos leidykla „Isbn Edizioni“ 2005 m.

Sigito Parulskio dalyvavimą šiame festivalyje organizuoja LR kultūros atašė Italijoje, bendradarbiaudama su Sardinijos literatūros festivaliu.

Daugiau informacijos apie festivalį:
http://www.isoladellestorie.it/

Irma Šimanskytė
LR kultūros atašė Italijoje

Lietuva - Italija , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra