Šiemet viena didžiausių reprezentacijai suplanuotų lėšų dalių skirta tarptautinėms pratyboms Lietuvoje

Autorius: Data: 2011-12-12 , 09:34 Spausdinti

Per tris šių metų ketvirčius krašto apsaugos sistema reprezentacijai skyrė 1 256,8 tūkst. Lt., iš suplanuotų 2 092,1 tūkst. litų. Viena iš didžiausių dalių šios srities lėšų išleista Lietuvoje vykusioms tarptautinėms pratyboms surengti. Jų šiemet vyko net trejos: „Baltijos šeimininkas 2011“, „Gintarinė viltis 2011“ ir „Tvirta jungtis 2011“.

Pažymėtina, kad pati Krašto apsaugos ministerija per tris ketvirčius reprezentacinėms išlaidoms panaudojo 112,7 tūkst. litų. Lietuvos gynybos atašė ir Lietuvos kariuomenės kariniai atstovų, vykdančių funkcijas tarptautinėse organizacijose ir NATO štabuose, reprezentacijai išleido 158,9 tūkst. litų.

Didžiausios iš šiais metais Lietuvoje vykusių pratybų – birželio mėnesį apie 1, 2 tūkst. karių iš devynių valstybių subūrusios tarptautinės pratybos „Gintarinė viltis 2011“. Nuo 1997 m. tradiciškai kas antri metai Lietuvoje rengiamos tarptautinės pratybos šiemet buvo atnaujintos po ketverių metų pertraukos.

Krašto apsaugos sistema yra išskirtinė, kurios dėl jos veiklos pobūdžio negalima lyginti su kitomis šalies ministerijomis. Renginiai sistemoje organizuojami vadovaujantis karinio protokolo ir NATO šalių protokolo reikalavimais. Be valstybinių švenčių minėjimų, sistemoje organizuojamos karinių pajėgų vadų skyrimo, pasikeitimo, karių išlydėjimo į tarptautines misijas ir sutikimo iš jų ceremonijos, kt. Taip pat yra taikomi išskirtiniai priėmimo reikalavimai, kai į šalį atvyksta užsienio šalių, NATO, kitų tarptautinių organizacijų atstovai, kt. Reprezentacinės lėšos skiriamos ir šalies istorijos atminimo puoselėjimui, organizuojant renginius, skirtus Lietuvos tremtinių politinių kalinių, laivės kovų dalyvių sąskrydžiams, partizaninėms kovoms atminti.

Krašto apsaugos sistemoje tarnauja ir dirba apie 15 tūkst. profesinės karo tarnybos karių, valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis.

L. Ambrozevičiūtės nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukoje: Tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis 2011“ atidarymo akimirka

Kariuomenė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra