Šiemet palijumi bus apjuosti 35 Bažnyčios ganytojai

Autorius: Data: 2013-06-29 , 11:27 Spausdinti

35 Bažnyčios ganytojai šiemet šv. Petro ir Pauliaus iškilmės dieną, birželio 29-ąją, bus apjuosti palijumi, simbolizuojančiu arkivyskupų metropolitų jurisdikciją ir jų pavaldumą Romos Vyskupui. Palijaus juostą iš Šventojo Tėvo Pranciškaus rankų Vatikano bazilikoje vyksiančioje iškilmėje priims iš viso 34 arkivyskupai metropolitai, tarp jų – naujasis Vilniaus ganytojas, arkivyskupas Gintaras Grušas ir kiti per pastaruosius 12 mėnesius paskirti arkivyskupai, tačiau su viena išimtimi: Vietnamo Bažnyčios ganytojas, arkivyskupas François Xavier Lê Văn Hông negalės atvykti į Romą, todėl palijus jam bus įteiktas jo arkivyskupijos Nekalčiausiosios Marijos Širdies katedroje, Hujė mieste, vidurio Vietname.

Didžioji dalis ganytojų, gausiančių palijų iš Šventojo Tėvo Pranciškaus rankų, buvo dar popiežiaus Benedikto XVI paskirti į arkivyskupijų sostus. Aštuoni buvo paskirti jau naujojo Romos vyskupo, įskaitant Šventojo Tėvo įpėdinį jo buvusioje vyskupijoje Buenos Airėse, arkivyskupą Mario Aurelio Poli. Palijus šiemet gaus arkivyskupai iš 20 kraštų: keturi iš JAV, po tris iš Argentinos, Brazilijos, Indijos, Italijos ir Meksikos, du iš Bolivijos ir po vieną iš Centrinės Afrikos Respublikos, Fidži salų, Filipinų, Kanados, Kroatijos, Lenkijos, Lietuvos, Malaizijos, Mozambiko, Nigerijos, Portugalijos, Škotijos ir Vietnamo.

Palijus yra nešiojamas ant pečių. Tai vilnonė juosta, apjuosianti pečius su dviem galais, prisiliečiančiais vienas prie krūtinės, kitas už nugaros. Į baltos juostos galus įsiūti iš viso šeši juodi kryžiai simbolizuoja Kristaus žaizdas. Į palijų įsegamos trys sagtys simbolizuoja Nukryžiuotojo vinis. Nėra tikslių žinių apie palijaus nešiojimo tradiciją. Tačiau žinoma, kad jau IV amžiuje Romos vyskupas naudodavo palijų. Manoma, kad palijus galėjo būti imperatoriška insignija iš antikos Romos laikų, kurią paskui perėmė vyskupai. Vėliau iš Romos palijai buvo įteikiami metropolitams, ypač Grigaliaus VII laikais, netrukus po 1000 metų, kuomet atsirado reikalas kontroliuoti vyskupų išrinkimą. Nuo tada metropolitai atvykdavo į Romą atsiimti palijų. Dar vėliau įsigaliojo paprotys palijų skirti ne metropolitams, kaip garbės insigniją. Pauliaus VI reforma praėjusio šimtmečio septintajame dešimtmetyje nustatė, kad palijus priklauso vien tik metropolitams ir yra įteikiamas būtent birželio 29-ąją, šventųjų apaštalų Petro ir Pauliaus iškilmėje, paryškinant palijų dėvinčio metropolito ryšį su Apaštalų Sostu. (Vatikano radijas)

Vatikanas ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra