Šiemet bus minimos Vilniaus geto likvidavimo metinės

Autorius: Data: 2013-04-23 , 15:51 Spausdinti

Vyriausybė posėdyje patvirtino Vilniaus geto atminimo metų minėjimo 2013 metais priemonių planą. Taip norima paminėti Vilniaus geto likvidavimo 70-metį ir įprasminti holokausto aukų Lietuvoje atminimą.

Šių metų rugsėjo mėnesio pabaigoje numatoma surengti Vilniaus geto aukų atminimo minėjimo renginius: iškilmingą Vilniaus geto likvidavimo 70-ųjų metinių minėjimą ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertą, iškilmingą holokausto aukų pagerbimo ceremoniją Panerių memoriale, ketvirtąjį Pasaulio litvakų kongresą, konferenciją „Istorinis litvakų vaidmuo Lietuvoje ir perspektyvos diasporoje“, Lietuvoje reziduojančių Europos Sąjungos, JAV, Kanados, Japonijos ir kitų šalių ambasadorių diskusiją „Holokausto ir jo istorinės reikšmės užsienio šalyse aptarimas“.

Taip pat bus rengiami įvairūs minėjimo koncertai, spektakliai, parodos, įgyvendinami leidybos ir edukaciniai projektai, atidengiamos paminklinės lentos Vilniaus geto ir Lietuvos gyventojų, tapusių holokausto aukomis, atminimui įamžinti. Iškilmingos holokausto aukų pagerbimo ceremonijos vyks ne tik Vilniuje, bet ir Klaipėdoje, Kaune, Kėdainiuose, Kretingoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Ukmergėje, Švenčionių rajone.

Seimo nutarimu 2013-ieji yra paskelbti Vilniaus geto atminimo metais.

2013-04-23, Spaudos tarnyba

Vyriausybė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra