Siemens arenoje pirmą kartą skambės Rytų Lietuvos mokyklų moksleivių dainos ir suksis šokėjų poros

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Gegužės 11 d. Siemens arenoje Vilniuje Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės kartu su Vilniaus apskrities viršininko administracija rengia Rytų Lietuvos mokyklų moksleivių menų festivalį „Rytų Lietuvos žiedas“. Jame dalyvaus per 20 savivaldybių atrinktų meno kolektyvų ir daugiau kaip 400 jaunųjų atlikėjų. Jie atvyks iš Ignalinos, Trakų, Ukmergės, Švenčionių, Širvintų, Šalčininkų rajonų, Visagino miesto ir Elektrėnų savivaldybės. Į festivalį pakviestas Vilniaus B. Dvariono muzikos mokyklos vaikų choras.
„Tokį festivalį rengiame pirmą kartą, – sakė Tautinių mažumų ir išeivijos departamento Rytų Lietuvos programos poskyrio vedėjas, vienas iš festivalio organizatorių Alfonsas Kairys. – Tai didelė atsakomybė. Kad šventė vyktų sklandžiai, paliktų visiems daug gerų įspūdžių, priklauso ne tik nuo organizatorių, bet ir nuo dalyvių, mokyklų, kurių kolektyvai dalyvaus festivalyje, nuo savivaldybių. Norime, kad kuo gausiau žiūrovų atvyktų iš rajonų. Laukiame mokinių, jų tėvų, mokytojų, ypač iš tų mokyklų, kurių meno kolektyvai pasirodys scenoje. Tikimės, kad iš kiekvieno rajono, savivaldybės, miesto atvyks po 400 – 500 žmonių. Maždaug tiek žiūrovų gali sutalpinti Siemens arena, kurios nuomos išlaidas padengė Vilniaus miesto savivaldybė. Esame jai dėkingi“.
Šventėje dalyvaus ir žinomi atlikėjai Veronika Povilionienė, Povilas Meškėla, Rafailas Karpis, Vladas Kovaliovas.
Festivalio metu bus pristatyta Rytų Lietuvos rajonų savivaldybių dailės ir menų mokyklų mokinių autorinių darbų paroda „Mano gimtinė“.
Festivalio metu bus iškilmingai įteiktos Tautinių mažumų ir išeivijos departamento įsteigtos Stanislovo Rapolionio premijos už Rytų Lietuvos kultūros ir švietimo sklaidą. Jos paskirtos Šalčininkų rajono Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos mokytojui metodininkui, poetui ir dailininkui Vytautui Dailidkai už knygas „Paklydusio pavasario godos“ bei „Tautinių tradicijų puoselėjimas“ ir istorijos ir politologijos mokytojui ekspertui iš Visagino Algirdui Kavaliauskui. Jis parašė keletą knygų apie savo miestą. Tai „Visaginas, 1975 – 1999“, „Jaunojo visaginiečio portretas“, „Visaginas, 1972 – 2002“ ir „Jūsų laukia Visaginas“. Laureatams bus įteiktos S. Rapolionio skulptūrėlės. Jų autorius – žymus skulptorius Konstantinas Bogdanas.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra